دانلود جزوه کنکوری حقوق مدنی ۳ دکتر شهیدی و صفایی

دانلود جزوه کنکوری حقوق مدنی ۳ دکتر شهیدی و صفایی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
392 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

دانلود جزوه کنکوری حقوق مدنی ۳ دکتر شهیدی و صفایی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه کنکوری حقوق مدنی ۳ منبع: حقوق مدنی ۳ دکتر شهیدی و قواعد عمومی قراردادها دکتر صفایی می باشد. این فایل شامل ۷۴ صفحه جزوه بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

توضیح مختصر در زمینه متن فایل:

مباحث حقوق مدنی عقود و قراردادها ، یکی از مهمترین مباحث در دروس رشته حقوق می باشد و به عبارت ساده تر کلید دست یابی به اکثر مسائل حقوق خصوصی در این مبحث ذکر شده است . این مباحث در قانون از قسمت دوم ، در عقود و معاملات و الزامات از ماده ۱۸۳ قانون مدنی شروع و با ماده ۳۰۰ قانون مذکور خاتمه می یابد.

در شروع هر قسمت و هر فصل از مواد قانون مدنی ، اولین ماده تا حدودی ریشه مطلب را بیان کرده و به نظر بنده اگر ماده اول را خوب متوجه بشویم دیگر برای درک مواد بعدی زیاد مشکلی نداریم .

عمل حقوقی : 

عملی است اعتباری ( یعنی مادی نیست ) که دارای اثر حقوقی است . عمل حقوقی به صورت ارادی است یعنی قهری نیست .

اثر حقوقی : 

این اثر در عالم حقوق رخ می دهند یعنی عالم حقوق تغیر می کند مثلا زن و شوهر رابطه زوجیت دارند ولی در اثر طلاق این رابطه از بین می رود که باید بگوییم که اثر حقوقی طلاق جدا شدن زن و شوهر از یکدیگر است . یا مثلا در اثر عقد بیع بایع مالک ثمن و فروشنده مالک مبیع می شود که باید بگوییم اثر حقوقی عقد بیع انتقال مالکیت است . یا مثلا اثر حقوقی حق شفعه ، تملک است .

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.