دانلود دستورالعمل فنی حمام ضد کنه گوسفند

دانلود دستورالعمل فنی حمام ضد کنه گوسفند
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
366 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

دانلود دستورالعمل فنی حمام ضد کنه گوسفند

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf دستورالعمل فنی حمام ضد کنه گوسفند می باشد. این فایل شامل شامل ۲۴ صفحه جزوه بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود دستورالعمل فنی حمام ضد کنه گوسفند

مقدمه
مسئله بهداشت یکی از موضوعات بسیار مهم در واحدهای پرورش دام بویژه پرورش گوسفند و بز است که اگر مورد توجه قرار نگیرد خسارت سنگین و گاهی جبرا نناپذیری به دامدار وارد می شود. برای جلوگیری و یا کاهش زیان ناشی از این بخش، دو راه پیش گیری و درمان وجود دارد که روش پیش گیری به دلیل آسانتر بودن، داشتن هزینه کمتر و نیز اثرات مفیدتر، بهتر از درمان است. خسارت ناشی از انگلهای خارجی بدن دام بویژه کنه ها ازجمله مواردی است که در گوسفند سبب زیا نهای اقتصادی و بهداشتی می شود.

آسیب رساندن به پوست و پشم، لاغری دام، کاهش تولید گوشت، شیر و نیز انتقال بیماری به دام ازجمله خسار تهای چشمگیری است که توسط انگلها به دام وارد می شود. یکی از مهمترین رو شهای کاربردی برای جلوگیری از این خسارات، استفاده از حمام بهداشتی یا حمام ضدکنه گوسفند است.

در این نشریه اهمیت حمام کنه گوسفند، روش و زمان صحیح استفاده از آن توضیح داده شده است.

انگلهای خارجی گوسفند
انگلهای خارجی گوسفند و بز فراوان هستند. با این حال مهمترین آ نها عبارتند از: کنه، جرب، شپش، کرم، مگس و حشرات. در این جا به تعدادی از این انگلها به طور مختصر اشاره شده است.

جربها موجودات بسیار ریزی هستند که فقط با میکروسکوپ مشاهده می شوند و عامل بیماری گال یا گری هستند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.