دانلود فایل جزوه آلودگی خاک ها

دانلود فایل جزوه آلودگی خاک ها
نوع فایل
WORD
حجم فایل
27KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
385 بازدید
6,000 تومان 4,500 تومان٪25 تخفیف

فایل جزوه آلودگی خاک ها

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر فایلword جزوه آلودگی خاک ها می باشد. این فایل شامل ۸ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت word برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

دانلود جزوه آلودگی خاک ها

خاک یک توده ی بیجان نیست بلکه درآن علاوه بر مواد آلی ومعدنی، هواوآب، موجودات زنده نظیرباکتریها، قارچها، کرمهای خاکیوغیره نیزوجوددارند.
این موجودات هم درخواص شیمیایی خاک و تغذیه گیاه(تجزیه ی مواد اآلی تبدیل آن به مواد غذایی برای گیاه وهوموس وحل یا قابل جذب کردن مواد معدنی با کمک گازکربنیک حاصل براثر تجزیه ی مواد آلی وتنفس

موجودات زنده وغیره…)وهم در خواص فیزیکی خاک(مخلوط کردن موادآلی با مواد معدنی، ایجاد گذرگاهها و مجاری برای نفوذ آب، ریشه، هواوغیره)بسیار موثر است.
بنابراین موجودات زنده خاک وظیفه مهمی در امر تغذیه گیاه وبهبود بخشیدن به خواص خاک به عهده دارند وبدون آنها خاک فاقد هرگونه ارزش زراعی است ومحصول نمیدهد.

افزایش سریع جمعیت و بالا رفتن سطح زندگی و قدرت خرید مردم مخصوصا در بیست سال اخیر سبب شدکه بشر برای تامین خوراک وپوشاک خود ازیک طرف برسطح زمین های زیر کشت بیفزایدوازطرف دیگربا بکار بردن فنون جدید و استفاده از ماشین آلات کشاورزی و مصرف کود شیمیایی زیاد وسموم مختلف برای از بین بردن آفاتوامراض گیاهی، میزان محصول را در واحد سطح افزایش دهد.

اقداماتی که در جهت افزایش تولید صورت گرفته است، چه در کشاورزی و چه در صنعت (مثل تاسیس کارخانه ها و به کار انداختن وسایل موتوری متعدد و به کار بردن کودهای شیمیایی و سموم نباتی نامناسب و زیاد استفاده از فاضلابها و زباله های شهری) غالبابه طور غیر مستقیم (ازطریق آلودگی هوا وآب) و مستقیم باعث آلودگی خاک و در نتیجه از بین رفتن موجودات زنده و کاهش آلودگی خاک شده است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.