دانلود فایل جزوه درس متابولومیکس

دانلود فایل جزوه درس متابولومیکس
نوع فایل
WORD
حجم فایل
22KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
217 بازدید
7,000 تومان 5,500 تومان٪21 تخفیف

دانلود فایل جزوه درس متابولومیکس

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل word جزوه درس متابولومیکس می باشد. این فایل شامل ۶ صفحه جزوه بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت word تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه درس متابولومیکس

واژه متابولومیکس به مطالعه جامع (اندازه گیری و شناسایی) با توان عملیاتی بالا بر روی متابولیت های با وزن مولکولی پایین (کمتر از ۱۰۰۰ دالتون) در یک موجود، سلول یا بافت در پاسخ به تغییرات ژنتیکی یا محیطی اطلاق می گردد.

دربیوتکنولوژی های اومیکس، متابولومیکس در رده بعد از ترانسکریپتومیکس و پروتئومیکس قرار داشته و با مطالعه متابولیت ها به عنوان فراورده نهایی بیان ژنوفنوتیپ بیوشیمیایی سلول، سعی در درک برهمکنش های پیچیده سیستم های بیولوژیکی دارد. ژنومیکس، ترانسکریپتومیکس و پروتئومیکس فقط می توانند عملکرد ژن را نشان دهند ولی وقوع میزان عملکرد ژن را نمی توانند تعیین کنند. در حالی که متابولومیکس عکس برداری لحظه ای از وضعیت فیزیولوژیک سلول را فراهم می کند و میزان واقعی عملکرد ژن را نشان می دهد.

در واقع در کنترل فنوتیپ موجود نقش دارد. نقش متابولومیکس در کنترل فنوتیپ موجود زنده نخستین بار توسط گورود با بیماری آلکاپتونوریا در نوزاد نشان داده شد. با بررسی فنیل کتونوریا مشخص شد که چطور متابولیت های بینابینی نظیر افزایش فنیل آلانین می تواند باعث عقب ماندگی ذهنی شود و سرنخی برای درمان یا پیش گیری عقب ماندگی ذهنی در انسان فراهم می کند.

در حدود ۲۳۰۰۰ ژن و تعداد بسیار بیشتری پروتئین ولی فقط در حدود ۱۰۰۰۰ متابولیت در انسان وجود دارد. بنابراین به نظر می رسد که متابولومیکس در مقایسه با ژنومیکس و پروتئومیکس راه آسان تری برای دسترسی به مشکلات عملکرد ژن باشد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.