دانلود فایل جزوه معرفی ابزار بخیه

 دانلود فایل جزوه معرفی ابزار بخیه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
354KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
392 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان٪25 تخفیف

 دانلود فایل جزوه معرفی ابزار بخیه

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه معرفی ابزار بخیه می باشد. این فایل شامل ۱۸ صفحه جزوه تایپ شده بسیار ارزشمند و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

 دانلود فایل جزوه معرفی ابزار بخیه

توجه :توضیح زیر خارج از متن فایل می باشد.

ابزار بخیه ابزار جراحی است که برای بخیه زدن مورد استفاده قرار می گیرد. بخیه در عمل جراحی به معنای بستن زخم است. در عمل های جراحی ای که باید بر روی ارگان های داخلی انجام شوند بریدن قسمتی از پوست برای دسترسی به اعضای داخلی بدن امری اجتناب ناپذیر است. از این رو قسمت بریده شده باید توسط بخیه مجدداً دوخته شود؛ مدتی به بدن برای ترمیم بافت های آسیب دیده ی پوستی فرصت داد و سپس بخیه ها را کشید.

کاربرد دیگر بخیه برای زخم هایی است که به هر علتی به جز عمل جراحی در بدن ایجاد شده است. همانند تصادفات، نزاع های خیابانی، بریدن با اشیاء تیز و …

مهم ترین ابزار بخیه سوزن و نخ بخیه هستند که بسیار مورد استفاده برای بستن زخم می باشند که این امر سبب ترمیم بافت و کم شدن خطر عفونت می باشد. بخیه برای زخم های عمیق انجام می شود و این امر سبب ترمیم بافت های آسیب دیده می شود.

استخوان بر (به انگلیسی: bone cutter) یکی از ابزارهای جراحی که از فولاد ضد زنگ ساخته می‌شود. از این وسیله برای بریدن استخوان استفاده می‌شود.

  • انبرک‌های این وسیله بسیار برنده بوده و با کم‌ترین فشار (توسط دست جراح)، قادر به قطع استخوان‌های برابر با دهانه وسیله می‌باشند.
  • در دسته این ابزار، فنرهایی جهت بازگشت دهانه به حالت اول تعبیه شده‌است.

انقباض‌گر یا منقبض‌کننده (به انگلیسی: Retractor) ابزارآلاتی هستند که دارای دو نوع دستی و خودکار بوده و جراح با کمک این وسایل می‌تواند در ناحیه عمل، از اکسپوز یا دیدکافی برخوردار باشد. این ابزارهای فولادی با داشتن تیغه خمیده و قلاب مانند که زاویه‌های متفاوتی نیز دارد بافت‌های سطحی یا عمقی را به اطراف می فشارد و به عبارتی باعث انقباض بافتی می‌گردد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.