دانلود فایل جزوه نظریه الیس

دانلود فایل جزوه نظریه الیس
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
288 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان٪25 تخفیف

دانلود فایل جزوه نظریه الیس

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf پاورپوینت جزوه نظریه الیس می باشد. این فایل شامل ۲۳ صفحه جزوه تایپ شده بسیار ارزشمند و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود فایل جزوه نظریه الیس

ماهیت انسان :

در این نظریه انسانها موجوداتی لذت جو هستند که دو هدف عمده را دنبال می کنند ـ زنده بودن و به دنبال خوشبختی بودن ـ معمولا بین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تضاد وجود دارد و انسانها به خاطر لذت جو بودن اهداف کوتاه مدت را ترجیح می دهند اگر چه بهتر است بعضی از اهداف کوتاه مدت برآورده شوند اما به منظور دستیابی به اهداف اصلی زندگی ، پذیرش فلسفه لذت جویی طولانی مدت عاقلانه تر است .

انسان فقط انسان است نه فرشته است نه شیطان ، نه حیوان لای و گنگ او دارای محدودیت فیزیکی و روانی است که می تواند تا حدودی بر آن غلبه کند اما بسیار بعید است که از محدوده بشری خود فراتر رود .

الیس معتقد است رفتار انسان تا حدودی بر اساس نیروهای بیولوژیکی و اجتماعی تعیین می شود . بنابراین او به نوعی جبر گرایی خفیف اعتقاد دارد اما در عین حال معتقد است انسان دارای یک عنصر قوی ـ اراده آزاد ـ نیز می باشد و با تمایل به منطقی بودن و غیر منطقی بودن متولد می شود .

نظریه A – B – C

شاید مهم ترین تاثیر الیس نظریه A – B – C او در منه ی شخصیت است که می توان آن را ه شکل زیر خلاصه کرد :

A حقایق عینی وقایع و رفتارهای که یک فرد با آنها روبرو می شود و اصطلاحا رویدادهای فعال ساز خوانده می شود .

B عقاید شخص درباره A

C پیامدهای هیجانی یا آنچه شخص در مورد A احساس می کند یا عم می نماید .

افراد اغلب A را علت C می دانند بدین معنی که وقایع منجر به احساسات ( پامد های هیجانی ) می شوند . الیس ان معادله را خام و نادرست می داند و نشان می دهد آنچه مردم درباره ی ک ویداد می اندیشند احساس آنها را شکل می دهند . همان طور که روایون اشاره می کنند در واقع این رویدادها نیستند که ما را ناراحت می کنند بلکه روشی که ما در مورد آن رویداد فکر می کنیم دلیل ناراحتی ماست .

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.