دانلود مقاله درباره بتن پلیمری (Polymer Concrete)

دانلود مقاله درباره بتن پلیمری (Polymer Concrete)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
324KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
375 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

دانلود مقاله درباره بتن پلیمری (Polymer Concrete)

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf مقاله درباره بتن پلیمری (Polymer Concrete) می باشد. این فایل شامل ۱۶ صفحه مقاله بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود مقاله درباره بتن پلیمری (Polymer Concrete)

بتن پلیمری در مقایسه با بتن‌های متداول دارای خواص مکانیکی شایان­ توجهی است، اگرچه قیمت‌ آن به مراتب نسبت به بتن­ های سیمانی بیشتر است. با توجه به خواص خوب مکانیکی بتن پلیمری، با کاهش هزینه‌های ساخت، می‌توان استفاده از این نوع بتن را افزایش داد.

در ساخت این بتن، رزین پلی ­استر به کار گرفته شده است که دارای هزینه کمتری نسبت به سایر رزین‌های استفاده شده، (به­ عنوان مثال رزین اپوکسی) است. با انجام آزمون ­های مختلف فشاری و خمش سه­ نقطه ای مشخص شد، بتن پلیمری ساخته شده در پژوهش حاضر در مقایسه با نمونه‌‌های بتن پلیمری ساخته شده با رزین اپوکسی با ترکیب بهینه، دارای استحکام فشاری بیشتر (%۲۰ بهبود در استحکام فشاری) و استحکام خمشی تقریباً برابرند.

بنابراین با استفاده از ترکیب معرفی شده، می‌توان هزینه‌های ساخت بتن پلیمری را بدون تضعیف خواص مکانیکی آن، به مقدار شایان ­توجهی کاهش داد. همچنین، مدل میکرومکانیکی دوفازی برای تخمین استحکام فشاری بتن پلیمری استفاده شده است. با استفاده از مدل میکرومکانیکی دوفازی، خواص مکانیکی بتن پلیمری محاسبه شد. مقایسه نتایج پیش­ بینی شده با نتایج تجربی نشان می‌دهد، تطابق خوبی بین آنها برقرار است (%۶.۸ خطا). خواص مکانیکی بسیار خوب بتن پلیمری ساخته شده از رزین پلی‌استر در این پژوهش و قیمت کمتر آن نسبت به بتن‌های پلیمری ساخته شده با رزین اپوکسی به قابلیت افزایش کاربرد این بتن می‌افزاید.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.