دانلود مقاله رویه ی قضایی فرانسه و اجرای آرای داوری ابطال شده در محل صدور

دانلود مقاله رویه ی قضایی فرانسه و اجرای آرای داوری ابطال شده در محل صدور
نوع فایل
pdf
حجم فایل
357KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
276 بازدید
10,000 تومان 8,500 تومان٪15 تخفیف

دانلود مقاله رویه ی قضایی فرانسه و اجرای آرای داوری ابطال شده در محل صدور

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf مقاله رویه ی قضایی فرانسه و اجرای آرای داوری ابطال شده در محل صدور می باشد. این فایل شامل ۱۳۴ صفحه مطالب بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود مقاله رویه ی قضایی فرانسه و اجرای آرای داوری ابطال شده در محل صدور

چکیده
یکی از مباحث داوری تجاری بین المللی، راجع به اثر حکم ابطال رای داوری در دادگاه کشور مبدا است. دو دیدگاه متفاوت در این خصوص مطرح است؛

دیدگاه نخست قائل به اثر فرا سرزمینی حکم ابطال بوده، و دیدگاه دیگر اعتقاد به اثر سرزمینی آن دارد. در صورتی که دیدگاه اخیر پذیرفته شود، رای داوری با وجود ابطال آن در کشور مبدا قابل اجرا در سایر کشورها خواهد بود.

رویه ی قضایی فرانسه از دیدگاه اخیر پیروی کرده و آرای داوری ابطال شده در محل صدور را اجرا می کند. در این مقاله سعی بر این است که مبانی توجیهی رویهی قضایی فرانسه به همراه قضایای مطرح شده در این خصوص مورد بررسی قرار گیرد.

مقدمه
موضوع جالبی که مدتها ذهن علما و حقوقدانان را به خود مشغول ساخته، ماهیت آیا » و اثر حکم ابطال رای داوری توسط دادگاه مبدا است.

پرسش اصلی این است که تصمیم دادگاه مبدا مبنی بر ابطال رای داوری برای دادگاه های سایر کشورها اثر الزام آور یا اینکه حکم مزبور اثر سرزمینی داشته و صرفا در داخل مرزهای کشور متبوع ،«؟ دارد دادگاه واجد اثر و الزام است؟

در صورتی که حکم ابطال رای اثر سرزمینی داشته باشد، صرفا نسبت به دادگاه های محل صدور موثر بوده و الزامی برای دادگاه های سایر کشورها ایجاد نمی کند…

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.