فایل جزوه آشنایی با مهمترین داروهای روانپزشکی

فایل جزوه آشنایی با مهمترین داروهای روانپزشکی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
812KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
495 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان٪25 تخفیف

فایل جزوه آشنایی با مهمترین داروهای روانپزشکی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه آشنایی با مهمترین داروهای روانپزشکی می باشد. این فایل شامل ۱۳ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه آشنایی با مهمترین داروهای روانپزشکی

مقدمه
شناخت بهتر بیماری های روانی در سال های اخیر باعث افزایش روز افزون مصرف داروهای تخصصی روانپزشکی شده است. داروهای روانپزشکی در چند رده اول داروهای پرمصرف و پرفروش کشور قرار دارند و این خود ناشی از شناخت خوب پزشکان در حیطه درمان های بیماری های روانی تنی است، که باعث گردیده که در میزان بالایی از نسخ پزشکان کشور یک یا چند قلم از داروهای موثر بر خلق، اضطراب، خواب و انواع روان_پریشی ها و روان_نژندی ها قرار گیرد و چه بسیاری از بیماریهای گوارشی و دردهای استخوانی و تیر کشیدن قلبی و ریزش مو و سوزش سر و … که با تجویز مناسب یک داروی روان_گردان آن آلام به ظاهر ارگانیک رفع گردیده است .

از جمله نکاتی که بیماران در زمینه داروهای روانپزشکی باید رعایت کنند این است که داروها باید با تجویز متخصص مصرف شود. دوز دارو و مدت برنامه آن اهمیت دارد. تمام داروها اعتیاد آور نیستند و می توان با نظر روانپزشک دوز آنها را کاهش و یا قطع کرد.
همانطور که هیچ گاه یک بیمار مبتلا به فشار خون عنوان نمی کند که به داروهای فشارخون معتاد شده است و علت این امر آن است که فرهنگ درمان در خصوص بیماری های جسمی جا افتاده است اما در بیماری های روانپزشکی این گونه نیست و لازم است اطلاعرسانی کافی در این زمینه صورت پذیرد. همچنین بیماران روانپزشکی که مدت طولانی تحت درمان هستند تصور می کنند معتاد به دارو شده اند در حالی که باید بدانند محتاج دارو هستند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.