فایل جزوه اداره مصدومین تروما به قفسه سینه فصل یازدهم

فایل جزوه اداره مصدومین تروما به قفسه سینه فصل یازدهم
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
225 بازدید
9,000 تومان 7,500 تومان٪17 تخفیف

فایل جزوه اداره مصدومین تروما به قفسه سینه فصل یازدهم

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه اداره مصدومین تروما به قفسه سینه فصل یازدهم می باشد. این فایل شامل ۴۴ صفحه جزوه بسیار ارزشمند و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه اداره مصدومین تروما به قفسه سینه فصل یازدهم

آسیب های قفسه سینه یکی از عوامل تهدید کننده حیات بدنبال تروماها وارده به بدن هستند و بعد از تروما به سر ،دومین علت مرگ ناشی از تروما ها به حساب می آیند. مانند سایر اشکال اسیب دیدگی ها، ترومای ناحیه توراکس می تواند مکانیسم بلانت)غیرنافذ( یا نافذ داشته باشد.

سوانح ناشی از وسایل نقلیه موتوری MVC ، سقوط از بلندی، ضرب و جرح و ضربات خورد کننده از جمله تروماهای بلانتی هستند که بر ناحیه ی قفسه سینه وارد می شودند. این آسیب ها آناتومی و فیزیولوژی نرمال قفسه سینه را بهم می ریزند.

زخم های ناشی از گلوله، چاقو و افتادن روی میله های تیز فلزی نیز موجب آسیب رسانی به ناحیه توراکس می شوند. در اغلب آسیب دیدگی های توراکس نیاز به عمل توراکوتومی باز نمودن قفسه سینه با عمل جراحی( نیست.

در حقیقت فقط ۱۵ تا ۲۰ درصد کل آسیب های این ناحیه یاز به توراکوتومی دارند. ۸۵ درصد باقیمانده را با مداخلات و اقدامات ساده ای همچون اکسیژن رسانی، تنفس کمکی، تجویز مسکن ها و در صورت نیاز گذاشتن چست تیوب می توان مراقبت نمود.

با تمام اوصاف، آسیب های ناحیه توراکس بسیار حائز اهمیت هستند. ارگان های موجود در این ناحیه در روند اکسیژن رسانی، تنفس و انتقال اکسیژن نقش مهمی بازی می کنند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.