فایل جزوه تشریح قلب گوسفند

فایل جزوه تشریح قلب گوسفند
نوع فایل
pdf
حجم فایل
858KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
507 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

فایل جزوه تشریح قلب گوسفند

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه تشریح قلب گوسفند می باشد. این فایل شامل ۹ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه تشریح قلب گوسفند

از آنجا که آزمایش های علمی واقعی برای دانش آموزان جذابیت بسیاری دارد و در درک عمیق و بهتر مطالب کتب درسی کمک زیادی به آنها می کند، لذا برنامه ریزی مناسب و طراحی آزمایش های عملی در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان کمک شایانی است. وقتی دانش آموزان عملاً آزمایشی انجام میدهند از حواس پنجگانه خود و نیز کنجکاوی و حقیقت جویی خود استفاده می کنند و سعی می کنند ضمن انجام کار گروهی، مطالب را دقیق و عمیق یاد بگیرند و این مطالب را در حافظه درازمدت خود جای دهند.

توجه :توضیح زیر خارج از متن جزوه می باشد.

قلب

عضو اصلی دستگاه گردش خون است وعبارت ازیک پمپ ماهیچه ای است که درحفرهٔ قفسهٔ سینه، در یک پرده ی دو لایه به نام آبشامه قلب(پریکارد) قرار دارد. این پرده قلب را از بقیه ی اعضای داخلی سینه جدا می کند.شش ها، قلب را در برمی گیرند.

قلب، مخروطی شکل است به طوری که قاعدهٔ آن از دهلیزها وتنهٔ رگ های بزرگ تشکیل شده است ودر بالا و جلوی قفسه سینه قرار دارد.رأس قلب، عقب به طرف پایین وکمی به سمت چپ تمایل دارد. قلب، تقریباً در زیر دنده سوم تا ششم جای دارد. به طوری که سه پنجم آن به طرف چپ کشیده شده است.

هر قلب از دو بخش تشکیل شده است:
الف) بخش دهلیزی که شامل دهلیز راست و دهلیز چپ است.
ب) بخش بطنی که شامل بطن راست و بطن چپ است.
دهلیز راست:در سمت راست وعقب حفره سینه قرار دارد و سیاهرگ های بزرگ زیرین وزبرین به آن وارد میشوند.
دهلیز چپ: تقریباً همان تقسیم بندی دهلیز راست را دارد. با این تفاوت که کوچکتر از دهلیز راست است و سیاهرگ های ششی به آن وارد می شوند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.