فایل جزوه درس حقوق دریایی

فایل جزوه درس حقوق دریایی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
226KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
674 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

فایل جزوه درس حقوق دریایی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه درس حقوق دریایی بر پایه قانون دریایی ایران و مقررات بین المللی دریایی دکتر مرتضی نجفی اسفاد می باشد. این فایل شامل ۳۶ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه درس حقوق دریایی

بر پایه قانون دریایی ایران و مقررات بین المللی دریایی

قسمتی از متن فایل:

فصل اول:
i مبحث اول: آشنایی با مفاهیم پایه ای حقوق دریایی
گفتار اول
-۱ تعریف حقوق دریایی:قواعد قانونی که به کشتی رانی یا دریانوردی مربوط میشود.حقوق بین الملل دریایی نیز به موضوعاتی چون آزادی دریانوردی محاصره دریایی قاچاق دریایی و غنایم جنگی در بر میگیرد. و حقوق دریایی نیز بر سلامت کشتیها قابلیت دریانوردی آنها استخدام شرایط فرمانداران و مهندسان دریایی تاکید دارد حقوق کیفری دریایی نیز مجموعه ای از قواعد از جرایم مربوط به کشتیرانی است.

مجموعه ای از قواعد حقوقی فوق که در شاخه معین فعالیتهای دریایی استفاده می شود. در حالت کلی به مجموعه قوانین که در شاخه معین فعالیت های دریایی استفاده می شود.
در حالت کلی به مجموعه قوانین مقررات و عرف های دریایی که حاکم بر روابط افراد و دولتها در امور حمل ونقل بار و مسافر در دریا بوده است و موضوعات و مسائل مربوط به کشتی رانی بازرگانی و ایمنی در دریا اطلاق می شود.

البته در تعریف فوق که در سالهای گذشته ارائه شده است باید امروزه مسائلی چون آلودگی نفتی که به دلیل توسعه و پیشرفت های صنعتی و تکنولوژی حاصل شده را نیز لحاظ کرد.
گفتار دوم :اهمیت حقوق دریایی در ایران
اهمیت حقوق دریایی را باید با توجه به قدرت ناوگان ملی میزان تحرک و فعالیت بنادر کشور و موقعیت جغرافیایی سنجید. برسی این موضوع در دو حالتد قبل از انقلاب و بعد از انقلاب صورت می گیرد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.