فایل جزوه روش تحقیق + تستهای طبقه بندی شده با پاسخ

فایل جزوه روش تحقیق + تستهای طبقه بندی شده با پاسخ
نوع فایل
pdf
حجم فایل
6MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
513 بازدید
12,000 تومان 10,000 تومان٪17 تخفیف

فایل جزوه روش تحقیق + تستهای طبقه بندی شده با پاسخ

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه روش تحقیق (سنجش و دانش) همراه با تستهای طبقه بندی شده هر فصل و پاسخنامه می باشد. این فایل شامل ۳۸۴ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه روش تحقیق (سنجش و دانش) + تستهای طبقه بندی شده با پاسخ

کلیات روش تحقیق
دو رویکرد (پارادایم) در علوم رفتاری
رویکرد خردگرایانه
رویکرد طبیعت گرایانه
در حوزه علوم رفتاری، انتخاب رویکرد پژوهشی، بر پایۀ جهان بینی و نوع پارادایم است. منظور از پارادایم مجموعه ای از مفروضه ها، مفاهیم یا گزاره هاست که از نظر منطقی به طور انعطاف پذیری به هم مرتبط بوده و جهت فکری و پژوهشی را هدایت می کند.

پارادایم خردگرایانه با دیدگاه اصالت تحصلی (اثبات گرایی یا پوزیتویسم) سروکار دارد. مفروضه این پارادیم این است « واقعیت چیزی است که فرد می تواند به وسیله حواس خود آن را تجربه کند » این پارادایم بر پایه این اصل استوار است که متغیرهای تشکیل دهنده یک فرایند پیچیده را می توان به صورت جداگانه بررسی کرد.

برای مثال تأثیر رفتار معلم بر یادگیری دانش آموزان را می توان بدون مطالعه سایر متغیرها بررسی کرد. از جمله ویژگیهای اساسی پارادایم خردگرایانه، تلخیصی بودن، تکرارپذیر بودن و ابطال پذیری است.
یا تجربه گرایانه بر این مفروضه استوار است که واقعیت چیزی نیست که همه افراد به طور « طبیعت گرایانه » پارادایم یکسان آن را مشاهده کنند و تجربه مشابهی از آن به دست آورند. علاوه بر آن، تقسیم یک پدیده پیچیده به اجزاء و مطالعه هر یک از اجزاء ما را به شناخت کامل از آن پدیده نمی رساند. وانگهی اعتقاد بر این است که واقعیت مورد مشاهده و مشاهده گر (خاصه ارزشهای او) بر یکدیگر تأثیر می گذارند. بنابراین مفروضه اصلی در پارادایم طبیعت گرایانه این است که واقعیت مورد مشاهده به تفسیر افراد و ذهنیت آنان بستگی دارد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.