فایل جزوه روش های تحلیل چند متغیره در نرم افزار SPSS

فایل جزوه روش های تحلیل چند متغیره در نرم افزار SPSS
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
261 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

فایل جزوه روش های تحلیل چند متغیره در نرم افزار SPSS

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه روش های تحلیل چند متغیره در نرم افزار SPSS می باشد. این فایل شامل ۳۶ صفحه جزوه بسیار ارزشمند و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه روش های تحلیل چند متغیره در نرم افزار SPSS

قسمتی از متن فایل:

تحلیل عاملی

-۱-۱ مقدمه

یکی از روشهای آماری برای تجزیه اطلاعات موجود در مجموعه داده ها روش تجزیه عاملها یا تحلیل عاملی ۱ است.

۱۹۰۴ ) برای اولین بار هنگام اندازه گیری هوش مطرح شد و  ۱۹۰۱ و چارلز اسپیرمن ۳ این روش توسط کارل پیرسون ۲ برای تعیین تأثیرگذارترین متغیرها در زمانیکه تعداد متغیرهای مورد بررسی زیاد و روابط بین آنها ناشناخته باشد، استفاده می شود.

در این روش متغیرها در عاملهایی قرار می گیرند، به طوریکه از عامل اول به عاملهای بعدی درصد واریانس کاهش می یابد، از اینرو متغیرهایی که در عاملهای اولی قرار می گیرند، تأثیرگذارترین هستند.
تجزیه عاملی در واقع گسترش تجزیه مؤلفههای اصلی است. در هر دو روش تلاش بر آن است که ماتریس کوواریانس تقریب زده شود، اما این تقریب در مدل تحلیل عاملی از دقت و ظرافت بیشتری برخوردار است. به طور کلی هدف از تجزیه عاملها به شرح زیر خلاصه می شود:

الف) تفسیر وجود همبستگی درونی بین تعدادی صفت قابل مشاهده از طریق عواملی که قابل مشاهده نیستند و آنها را عامل گویند. در واقع این عوامل غیرقابل مشاهده دلیل مشترک همبستگی بین متغیرهای اصلی هستند؛

ب) ارائه روش ترکیب و خلاصه کردن تعداد زیادی از متغیرها در تعدادی گروه متمایز؛

ج) از بین متغیرهای مختلف تأثیرگذارترین آنها تعیین شده و در پژوهشهای بعدی بهطور جزییتر متغیرهای تأثیرگذار را با تکرار بیشتری بررسی می کنند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.