فایل جزوه نموداری آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی)

فایل جزوه نموداری آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
651KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
92 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان٪25 تخفیف
افزودن به سبد خرید

فایل جزوه نموداری آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی)

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه جزوه نموداری آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی) بخش اسکیزو فرنی همراه با سوالات تستی فصل باشد. این فایل شامل ۱۵ صفحه جزوه بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه نموداری آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی)

توجه: توضیح زیر خارج از متن فایل می باشد.

روان‌شناسی مرضی یا روان‌شناسی نابهنجاری‌ها (به انگلیسی: abnormal psychology) شاخه‌ای از دانش روانشناسی است که به مطالعهٔ الگوهای نامعمول رفتاری، ذهنی و احساسی‌ می‌پردازد. این الگوها ممکن است به عنوان عامل بروز ناگهانی بیماری روانی شناخته بشوند یا نشود. با وجود اینکه بسیاری از رفتارها ممکن است نابهنجار در نظر گرفته شوند، ولی این شاخه از روانشناسی، عموماً با رفتار، در مفهوم بالینی آن سر و کار دارد.

روان‌گسیختگی، اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی (به انگلیسی: Schizophrenia) یک اختلال روانی است که با دوره های مداوم یا عودکننده روان‌پریشیانه مشخص می شود. علائم اصلی شامل توهم (غالبا توهم شنیداری)، هذیان و اختلال تفکر است. علائم دیگر عبارتند از کناره گیری اجتماعی، کاهش ابراز عواطف و بی‌تفاوتی. علائم معمولاً به تدریج بروز پیدا می کنند، در اوایل بزرگسالی شروع می شوند و در بسیاری از موارد هرگز به طور کامل برطرف نمی شوند.

برای تشخیص، هیچ آزمون عینی مشخصی وجود ندارد؛ تشخیصی که برای توصیف رفتار مشاهده شده بیمار استفاده می شود، ممکن است از دلایل مختلفی ناشی شود.

علاوه بر رفتار مشاهده شده از بیمار، پزشکان برای تشخیص، سابقه ای که شامل تجارب گزارش شده فرد و گزارش افراد آشنا با فرد است را تهیه می‌کنند. برای تشخیص بیماری اسکیزوفرنی، پزشکان باید تأیید کنند که علائم و اختلالات عملکردی در فرد به مدت شش ماه (بر اساس DSM-5) یا یک ماه (بر اساس ICD-11) وجود داشته است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.