فایل راهنمای محاسبات دارویی

فایل راهنمای محاسبات دارویی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
900KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
704 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان٪25 تخفیف

فایل راهنمای محاسبات دارویی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf راهنمای محاسبات دارویی می باشد. این فایل شامل ۲۸ صفحه راهنما بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل راهنمای محاسبات دارویی

مقدمه:
یک ی از مراقبتهایی که پرستاران برای بیماران خود انجام می دهند، مراقبت دارویی می باشد. به منظور پیشگیری از عوارض دارویی، پرستاران ضمن دادن دارو از راههای مجاز، مقدار داروی دستور داده شده را می بایست محاسبه کرده و به بیمار خود بدهند.
بدین منظور محاسبات کلینیکی داروها از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. برای اطمینان از تجویز دارو با روش استاندارد باید اصول زیر کاملاً رعایت شود:
-۱ داروی صحیح
-۲ دوز صحیح
-۳ روش صحیح
-۴ زمان صحیح
-۵ مستند کردن )نوشتن در پرونده( داروهای داده شده
محاسبات دارویی، یکی از اصولی است که پرستاران جهت تجویز صحیح دارو باید رعایت کنند، به عبارت دیگر محاسبات دارویی یکی از مهارت های ضروری برای پرستاران می باشد و تجویز صحیح دارو به توانایی پرستار در محاسبه مقدار واقعی دارو و اندازه گیری درست آن بستگی دارد.
هرگونه بی دقتی در اندازه گیری مقدار داروی مصرفی مثل اضافه کردن یا جا به جا کردن یک عدد اعشاری منجر به بروز خطری مهلک می گردد.

محاسبه مقدار دوزاژ داروهای خوراکی، داروهای تزریقی و داروهای درصدی
داروهای خوراکی به دو صورت جامد و مایع قابل دسترس هستند، فراورده های جامد شامل قرص، کپسول و … و فراورده های دارویی مایع شامل الگزیر، سوسپانسیون و شربت می باشند.
در بسیاری از موارد، مقدار دارویی که توسط پزشک تجویز شده است با دوزاژ داروهایی که در دسترس پرستار قرار دارد مطابق نمی باشد. بنابراین لازم است که پرستار مقدار داروی مورد نیاز بیمار را محاسبه و اندازه گیری نماید.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.