فایل پاورپوینت انرژی خورشیدی ۵۴ اسلاید

 فایل پاورپوینت انرژی خورشیدی ۵۴ اسلاید
نوع فایل
ppt
حجم فایل
5MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
488 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

 فایل پاورپوینت انرژی خورشیدی ۵۴ اسلاید

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت انرژی خورشیدیمی باشد. این فایل شامل ۵۴ اسلاید بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

 فایل پاورپوینت انرژی خورشیدی ۵۴ اسلاید

توضیح فایل

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل پاورپوینت انرژی خورشیدی می باشد. این فایل شامل ۵۴ اسلاید مفید زیبا و قابل ویرایش و در قالب فرمت ppt تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

انرژی های پاک امروزه توجه همه کشورها رو به خود جلب کرده ، و انرژی خورشیدی نیز از جمله همین انرژی های پاک است . انرژی که از پرتوهای رایگان خورشیدی استفاده میشه .

با مقدمه ای از ارزش های این انرژی پاک به روز هستیم : žدر هر ثانیه ۲/۴ میلیون تن از جرم خورشید به انرژی تبدیل می‌شود. انرژی چهل روز تابش خورشید با انرژی مورد نیازیک قرن برابر بوده

žاین کره نورانی را می‌توان به‌عنوان منبع عظیم انرژی تا ۵ میلیارد سال آینده به حساب آورد.

انرژی خورشیدی در ایران

 žایران دارای بیش از ۳۰۰ روز آفتابی و متوسط تابش ۲۲۰۰کیلووات ساعت در هر متر مربع است. žدو ماه تابش خورشید در ایران معادل کل ذخایر نفت و گاز شناخته شده در کشور است.

žاگر تنها ۱% مساحت ایران با انواع سیستم‌های خورشیدی پوشانده شود،قابلیت تامین کل انرژی مورد نیاز کشور وجود خواهد داشت. žتاکنون بیش از یکصدهزار متر مربع کلکتورخورشیدی حرارتی با صرفه جویی سالانه ۶۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در سراسر کشور نصب شده است.

تاریخچه

انسان اولیه غار نشین با ایجاد دریچه هائی در برابر نور خورشید از آن برای گرمایش بهره می گرفت و از پرتوهای خورشید بعنوان وسیله ای برای آتش افروختن و جوشاندن آب از طریق انعکاس و متمرکز کردن نور استفاده می نمود .

در دوران سفالگری روحانیون معابد به کمک جامهای بزرگ طلائی براق پرتوهای خورشید را بر آتشدانهای محراب منعکس کرده و آنها را می افروختند.

در دوره آمنوفیس سوم از فراعنه مصر (بیش از ۱۴۰۰ سال قبل از میلاد ) مجسمه هائی ساخته شد که بر اثر تابش خورشید برآنها و جریان هوای گرم در آنها اصواتی بگوش می رسید که جنبه اعجاب انگیزی داشته است .

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.