فایل پاورپوینت بهداشت روان

فایل پاورپوینت بهداشت روان
نوع فایل
ppt
حجم فایل
188KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
404 بازدید
11,000 تومان 9,500 تومان٪14 تخفیف

فایل پاورپوینت بهداشت روان

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت بهداشت روان می باشد. این فایل شامل ۱۵۳ اسلاید بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

فایل پاورپوینت بهداشت روان

تا چند سال پیش بیماریهای واگیر بعنوان بزرگترین معضل بهداشتی کشورهای جهان بشمار می رفت ، بطوریکه تمام توان بهداشتی کشورها صرف کنترل و پیشگیری از همه گیری این بیماریها می شد . از چند دهه پیش با موفقیتهای به دست آمده در زمینه ارتقای نظام سلامت و تکنولوژی جدید پیشرفت عمده ای درخصوص کنترل بیماریهای واگیردار حاصل شده و پس از طی این مراحل ، بیمارهای غیر واگیر در حال حاضر بعنوان مشکل عمده بهداشتی مطرح است . از مهمترین بیماریهای این گروه می توان به آسیبهای ناشی از سوانح و حوادث ، بیماریهای قلبی – عروقی ، دیابت ، فشار خون بالا ، سکته های مغزی ، بیماریهای تنفسی مزمن ، بیماریهای مفصلی استخوانی مزمن و سرطانها اشاره کرد .

بدلیل افزایش روند مرگ و میر ناشی از بیماریهای غیر واگیر بخصوص در کشورهای در حال توسعه ، سازمان جهانی بهداشت ( WHO ) از دو دهه پیش بیماریهای غیر واگیر را جزو اولویتهای بهداشتی در کشورهای در حال توسعه اعلام کرده است .اکنون بیماریهای غیر واگیر علل اصلی مرگ و ناتوانی در جهان می باشند و در گزارش سال ۲۰۰۲ سازمان جهانی بهداشت ، ۶۰% علل مرگ و ۴۳% بار جهانی بیماری ها مربوط به بیماریهای عمده غیر واگیر می باشد . کشورهای با درآمد پائین و متوسط ۷۹% مرگ و ۸۵% بار اینگونه بیماری ها را به خود اختصاص می دهند .

چهار بیماری عمده غیر واگیر ( بیماری قلبی و عروقی ، سرطان ، بیماری انسدادی مزمن ریوی و دیابت ) مستقیماً به سه عامل خطر اصلی قابل پیشگیری شامل مصرف سیگار ، تغذیه نامناسب و عدم فعالیت بدنی مناسب وابسته هستند .

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.