فایل پاورپوینت کتاب حسابداری صنعتی ۱ دکتر مازاریزدی ۳۰۵ اسلاید

فایل پاورپوینت کتاب حسابداری صنعتی ۱ دکتر مازاریزدی ۳۰۵ اسلاید
نوع فایل
ppt
حجم فایل
674KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
248 بازدید
11,000 تومان 9,000 تومان٪18 تخفیف

فایل پاورپوینت کتاب حسابداری صنعتی ۱ دکتر مازاریزدی ۳۰۵ اسلاید

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت کتاب حسابداری صنعتی ۱ دکتر مازاریزدی می باشد. این فایل شامل ۳۰۵ اسلاید بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل پاورپوینت کتاب حسابداری صنعتی ۱ دکتر مازاریزدی ۳۰۵ اسلاید

حسابداری صنعتی

حسابداری صنعتی شاخه‌ای از علم و فن حسابداری است که وظیفه جمع‌ آوری اطلاعات مربوط به عوامل هزینه و محاسبه بهای تمام شده محصولات و خدمات را بر عهده داشته با و تجزیه و تحلیل گزارش‌ها و بررسی راه‌های تولید روش های تقلیل بهای تمام شده تولیدات را بیان می‌کند. حسابداری صنعتی یکی از دشوارترین و در عین حال جذاب ترین انواع حسابداری است .
حسابداری صنعتی یا حسابداری بهای تمام شده رشته ای از حسابداری مدیریت است که مربوط می شود به تنظیم بودجه و تعیین هزینه های استاندارد و هزینه های واقعی عملیات و هزینه مراحل تولید و دوایر یا محصولات و تجزیه انحرافات و تعیین سودآوری یا مصرف وجوه اجتماعی .

برای رسیدن به این هدفها ، حسابها طبقه بندی ، ثبت ، تجزیه و تحلیل و تفسیر می شوند تا ارتباط هر هزینه با مراحل تولید و توزیع کالا و خدمات مشخص شود .
حسابداری صنعتی همان طور که از اسم آن هم مشخص است در ارتباط با صنعت و موسسات تولیدی کاربرد دارد . به همین دلیل این نوع از حسابداری بسیار مورد توجه مدیریت است .

روشهای حسابداری صنعتی عبارتند از:

 1. هزینه یابی جذبی
 2. هزینه یابی مستقیم
 3. هزینه یابی برآوردی یا تخمینی
 4. هزینه یابی سفارش کار
 5. هزینه یابی مراحل تولید یا مرحله ای
 6. هزینه یابی استاندارد
 7. هزینه یابی بر مبنای فعالیت

اهمیت حسابداری بهای تمام شده

مدیران با استفاده از حسابداری صنعتی، یا حسابداری بهای تمام شده، بهای تولیدات را محاسبه می‌کنند و کنترل خود را بر روی هزینه‌های مواد، دستمزد و سایر هزینه‌های تولید اعمال می‌کنند. مدیران اگر گزارشات دقیق و صحیحی از عوامل هزینه نداشته باشند در تصمیم‌گیری برای افزایش تولید یا سایر تصمیم‌گیری‌ها و راه انجام تصمیمات خود با مشکل مواجه خواهند شد

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.