مقاله پهنه بندی اقلیمی استان خراسان جنوبی با نرم افزار GIS

مقاله پهنه بندی اقلیمی استان خراسان جنوبی با نرم افزار GIS
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
371 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

مقاله پهنه بندی اقلیمی استان خراسان جنوبی با نرم افزار GIS

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf مقاله پهنه بندی اقلیمی استان خراسان جنوبی با نرم افزار GIS می باشد. این فایل شامل مجموعا ۱۵ صفحه مقاله تایپ شده بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

مقاله پهنه بندی اقلیمی استان خراسان جنوبی با نرم افزار GIS

چکیده

طبقه بندی اقلیمی نواحی جغرافیایی از گذشته های دور انجام می شده است. با این تفاوت که در گذشته از روش های سنتی و امروزه با پیشرفت تکنولوژی ازGIS و روش های نوین استفاده می شود.

همچنین استفاده از چند پار امتر اقلیمی در روش های سنتی به تنهایی نمی توانست گویای واقعیت اقلیم نواحی باشد. بنابراین در سالیان اخیر محققان کوشیده اند با استفاده از غالب پارامترهای مؤثر بر اقلیم و روش های نوین، تصویری واقعی از اقلیم نواحی ارائه دهند. هدف این مقاله پهنه بندی اقلیمی  استان خراسان جنوبی با روش تحلیل عاملی و خوشه ای است و غالب عناصر اقلیمی در تعیین نوع آب و هوای منطقه دخالت داده می شود. برای بهبود نتایج پهنه بندی ۳۴ شامل ۷ ایستگاه سینوپتیک و ۴ ایستگاه * اقلیمی از آمار ایستگا ههای هواشناسی سینوپتیک و کلیماتولوژی استفاده گردید.

برای این امر یک ماتریس ۱۱ کلیماتولوژی و ۳۴ متغیر اقلیمی تشکیل شد. بررسی نتایج حاصل از تحلیل عاملی نشان داد که اقلیم استان متأثر از ۶ عامل که به ترتیب اهمیت عبارتند از: دما (درجه
۹۶ درصد رفتار اقلیمی استان را تبیین کردند. تحلیل خوشه ای / حرارت)، رطوبت اتمسفری، بادی- غباری، یخبندان، بارشی، آفتابی (تابش). مؤلفه های یاد شده حدود ۵ بر روی عوامل یاد شده وجود ۶ ناحیه آب و هوایی را در استان نشان د اد. این نواحی عبارت از ناحیه نیمه گرم و خشک معتدل، ناحیه گرم و بیابانی، ناحیه گرم و خشک نیمه بیابانی، ناحیه کوهستانی سرد و نیمه خشک، ناحیه بیابانی، ناحیه گرم و خشک بیابانی می باشند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.