پاورپوینت بیماری ویلسون

پاورپوینت بیماری ویلسون
نوع فایل
PPT
حجم فایل
539KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
322 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

پاورپوینت بیماری ویلسون

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل پاورپوینت بیماری ویلسون می باشد .این فایل شامل ۱۸ اسلاید قابل ویرایش بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد.برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

توضیح مختصر درمورد فایل:

پاورپوینت بیماری ویلسون

تعریف بیماری ویلسون

بیماری ویلسون یا hepatolenticular degeneration (فساد کبدی عدسی وار) یک بی نظمی ژنتیکی (مایل به بازگذشت اتوزومال) است.

که مس دربافتها انباشته می شود. این بیماری به وسیله ی علایم عصبی یا روانپزشکی و بیماری کبد آشکار و با روش دارویی که جذب مس را کاهش می دهد یا زیادی مس بدن را حذف میکند, درمان می شود ولی گهگاه پیونذ کبد نیاز است. این شرایط وابسته به جهش در ژن پروتئین بیماری ویلسون (ATP7B)است. یک کپی از ژن غیر معمول در یک درصد افراد مشاهده می شود که هیچ علامتی ندارند. علایم معمولا بین سن ۶ تا ۲۰ سالگی پدیدار می شوند. بین ۱ تا ۴ نفر از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر دارای بیماری ویلسون است. این به بیماری به خاطر ساموئل الکسااندر کاینیر ویسلون (۱۹۳۷ – ۱۸۷۸) که یک نورولوژیست انگلیسی است که نخستین بار به توصیف این بیماری پرداخت (۱۹۱۲) نام گرفت.

علائم

قسمت عمده ی ذخیره مس در کبد و مغز است.افراد با مشکل کبدی گرایش به درمان دارویی فوری دارند به ویژه وقتی که کودک یا نوجوان اند نسبت به فرد ۲۰ ساله یا بزرگ تر با علایم عصبی و روانپزشکی.

برخی افراد به واسطه ی ارتباط خویشاوندی با یک بیمار شناسایی می شوند که بسیاری از این ها زمانی که تست می شوند مشخص می شود که علائم را تجربه کردند ولی تشخیصی برایشان داده نشده است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.