پاورپوینت تحلیل قلعه خشتی مورچه خورت و کاروان سرای مادر شاه

پاورپوینت تحلیل قلعه خشتی مورچه خورت و کاروان سرای مادر شاه
نوع فایل
ppt
حجم فایل
6MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
383 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

پاورپوینت تحلیل قلعه خشتی مورچه خورت و کاروان سرای مادر شاه

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل پاورپوینت تحلیل قلعه خشتی مورچه خورت و کاروان سرای مادر شاه می باشد. این فایل شامل ۲۸ اسلاید قابل ویرایش و بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت ppt تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

 قلعه خشتی مورچه خورت وکاروانسرای شاه مادر

بخشی از متن:

معرفی موقعیت جغرافیائی قلعه مورچه خورت وکاروانسرای شاه مادر:

مورچه خورت و کاروانسرای شاه مادر یکی از قدیمی ترین مناطق تاریخی شمال استان اصفهان است که قدمت آن به قبل از قرن چهارم میلادی بر می گردد.. روستای مورچه خورت در ۵۴ کیلومتری شمال غرب اصفهان و در کنار راه اصلی اصفهان – تهران قرار دارد. این منطقه جزو بخش شاهین شهر و میمه به مرکزیت شاهین شهر است.

طول جغرافیایی قلعه مورچه خورت و کاروانسرای شاه مادر ۵۱/۲۹ درجه و عرض ۳۳/۰۶ درجه است. بخش میمه با ارتفاع ۱۶۷۰ متر از سطح دریا قرار گرفته و دارای آب و هوایی معتدل و خشک دارد و کوه خال سفید در ۴ کیلومتری شمال غربی و همچنین کوه پیرزه در ۶ کیلومتری غرب روستای مورچه خورت قرار دارد.
این بنا پس از ارگ بم بزرگترین و کامل ترین بنای خشتی است با مساحت ۳۳۰۰۰ متر مربع، در هر ضلع این بنا سه برج دیده بانی قرار دارد که جمعاً هشت برج در چهار ضلع بنا واقع است.

در داخل این مجموعه حمام ، مسجد ، امامزاده ، خانه های اربابی بزرگ ، راسته بازار و . . . وجود دارد. مورچه خورت تا زمان صفویه و قاجار مرکز حیات وحش اصفهان و دارای حیواناتی چون آهو،گَوَزن، کَرکَس، بز کوهی ، قوچ و . . . بوده است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.