پاورپوینت خلاصه کتاب بیوشیمی عمومی (۳) مولف دکتر حبیب اله ناظم

پاورپوینت خلاصه کتاب بیوشیمی عمومی (۳) مولف دکتر حبیب اله ناظم
نوع فایل
ppt
حجم فایل
5MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
479 بازدید
12,000 تومان 10,000 تومان٪17 تخفیف

پاورپوینت خلاصه کتاب بیوشیمی عمومی (۳) مولف دکتر حبیب اله ناظم

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت خلاصه کتاب بیوشیمی عمومی (۳) مولف دکتر حبیب اله ناظم می باشد. این فایل شامل ۲۴۸ اسلاید قایل ویرایش بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

پاورپوینت خلاصه کتاب بیوشیمی عمومی (۳) مولف دکتر حبیب اله ناظم

  آب لازمه وجود موجودات زنده و متداولترین حلالهاست. آب در واکنشهای اکسیداسیون و احیاء و به حالت یونهای H+ وOH- در ایجاد موازنه اسید-باز و سرانجام به برکت انرژی حرکتی ذراتش در ایجاد فشار اسمزی و به جریان انداختن تبادلات حیاتی بین مایعات یاخته‌ای و برون‌یاخته‌ای نقش اساسی برعهده دارد. آب کل بدن را آب تام می‌نامند که به دو دسته تقسیم می شود : آب درون سلولی و اب برون سلولی.

طبق تعریف برونشتد اسید جسمی است که اگر در حلالی حل شود یون هیدروژن (H+) تولید نماید بر همین اساس باز جسمی است که در اثر حل شدن در حلال تولید یون هیدروکسیل (OH-) می‌کند و در نتیجه یک پذیرنده یون هیدروژن محسوب می‌گردد. بر حسب تعریف بروشند، فعالیت و یا قدرت اسیدی یک اسید به میزان یونهای هیدروژن آزاد شده توسط آن اسید بستگی دارد. برحسب تعریف، عکس لگاریتم غلظت یونهای هیدروژن در یک محلول را PH آن محلول می‌نامند.

Ka را اصطلاحاً ثابت یونیزاسیون (یونش) نامند. و معرف قدرت اسیدی است. به عبارت دیگر هر چه مقدار Ka بیشتر باشد موید غلظت بالاتر یون هیدروژن است که در نتیجه اسید مربوطه قوی‌تر است. برای سهولت عمل Ka را بصورت Pka نشان می‌دهند. بنابراین هر چه مقدار Pka کمتر باشد اسید قوی‌تر خواهد بود.

گیرنده پروتون

دهنده پروتون

غلظت یک اسید یا باز نامشخص را معمولاً بوسیله یک محلول استاندارد باز و یا اسید تعیین می‌کنند.که این عمل تیتراسیون نام دارد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.