پاورپوینت پدیده طبیعی سیل و راهکارهایی برای پیشگیری و مدیریت آن

 پاورپوینت پدیده طبیعی سیل و راهکارهایی برای پیشگیری و مدیریت آن
نوع فایل
ppt
حجم فایل
688KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
389 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان٪25 تخفیف

 پاورپوینت پدیده طبیعی سیل و راهکارهایی برای پیشگیری و مدیریت آن

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت پدیده طبیعی سیل و راهکارهایی برای پیشگیری و مدیریت آن درس مخاطرات طبیعی گروه جغرافیای انسانی می باشد. این فایل شامل ۳۴ اسلاید بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

 پاورپوینت پدیده طبیعی سیل و راهکارهایی برای پیشگیری و مدیریت آن

مقدمه: تعریف سیل

افزایش جریان بالا امدن سریع سطح اب در یک رودخانه ونیز بالا امدن سطح اب راکه منجر به زیر اب رفتن زمین های پست می گردد سیل می گویند.

می توان گفت در میان بلایای طبیعی که براثر تغییرات جوی و انقلابهای درون زمین به وجود می ایند سیل مخرب ترین نوع انهاست که سالانه جان هزاران نفر را طعمه خود کرده یا زخمی مجروح و اواره می کند . سیل علاوه بر انسانها به راهها تاسیسات اب و برق و گاز، اماکن عمومی، باغ ها ، محصولات کشاورزی دام و طیور و غیره نیز خسارت وارد می کند.

روش های پیش بینی وقوع سیل و راه های جلوگیری از آن

امروزه متخصصان آب شناسی الگوهای سیل هایی که در گذشته رخ داده اند را مورد مطالعه قرار می دهند تا به پیش بینی زمان و مکان وقوع سیل های آینده کمک کنند. اما به هرحال هر نوع پیش بینی ای تنها برآورد است و قطعیت ندارد چراکه آب و هوا، خشکی و اقلیم همگی می توانند تغییر کنند.

به طورکلی خاک یک منطقه و آب های زیرزمینی سرنخ هایی درباره سیل ها به دست می دهند. خاک شناسان با همکاری متخصصان آب مقدار آبی که زمین یک منطقه می تواند جذب کند را تعیین می کنند. به عنوان مثال خاک کشاورزی خیلی بیشتر از شن و ماسه و یا سنگ خالی می تواند آب جذب کند.

تعیین میزان آبی که بر اثر باران در یک منطقه روان می شود هم می تواند سرنخ هایی درباره امکان وقوع سیل بدهد. جریان های سطحی ناشی از بارش باران هنگامی به وجود می آیند که به نسبت آبی که خاک می تواند جذب کند مقدار آب بیشتری وجود دارد. آبی که نمی تواند جذب خاک شود و به عبارتی آب سرریز بر روی زمین جریان می یابد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.