کامل ترین جداول ترمودینامیک ون وایلن

کامل ترین جداول ترمودینامیک ون وایلن
نوع فایل
pdf
حجم فایل
425KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
1171 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان٪19 تخفیف

کامل ترین جداول ترمودینامیک ون وایلن

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه کامل ترین جداول ترمودینامیک ون وایلن می باشد. این فایل شامل ۳۹ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

کامل ترین جداول ترمودینامیک ون وایلن

ترمودینامیک یکی از مباحث پایه‌ای و اصلی درس فیزیک می‌باشد. تدریس این مبحث از مقاطع دبیرستان شروع شده و در رشته‌های دانشگاهی ریاضی و مهندسی نیز ادامه می‌یابد.

ترمودینامیک شامل مطالبی علمی توأم با جداول مورد نیاز برای محاسبات مختلف می‌باشد. تاکنون کتب و جداول مختلفی از مولفان گوناگون دنیا برای این بحث تالیف شده است. یکی از این نویسندگان، “ون وایلن” می‌باشد.

ترمودینامیک ریشه یونانی دارد و از دو بخش θερμη به معنی گرما و δυναμις به معنی نیرو تشکیل شده که که از سرهم بندیشان می‌شود نیروی گرما شاخه‌ای از فیزیک و شیمی است که پدیده‌های ماکروسکوپیکی که از تغییر دما، فشار و حجم در یک سیستم فیزیکی اتفاق می‌افتد بررسی می‌کند.

شروع ترمودینامیک از ساخت اولین پمپ خلأ در سال ۱۶۵۰ میلادی و توسط اتو وان گریکه Otto von Guericke شروع شد و ثابت کرد که نظریه ارسطو مبنی بر اینکه طبیعت از خلا متنفر است، اشتباه است. مدتی بعد فیزیکدان و شیمی‌دان ایرلندی رابرت بویل طرز کار دستگاه جریکو را یاد گرفت و به همراه فیزیکدان انگلیسی رابرت هوک توانست اولین پمپ هوا را در سال ۱۶۵۶ بسازد و بین حجم و فشار رابطه‌ای تعریف کردند، که امروزه به قانون بویل مشهور است.

سپس در سال ۱۶۷۹ شریک بویل دنیس پاپین اولین steam digester را ساخت که یک ظرف دربسته با در محکم بود که در آن بخار با فشار بالا تولید می‌شد. بررسی علمی ماشین بخار توسط سعدی کارنو شروع شد به افتخار کارنو چرخه‌ای که بر اساس دو دما کار می‌کند که بالاترین بازدهی را دارد، چرخه کارنو نامیده‌اند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.