گیاهان دارویی مفید در بیماریها تالیف رضا پور دست گردان pdf

گیاهان دارویی مفید در بیماریها تالیف رضا پور دست گردان pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
533 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان٪20 تخفیف

گیاهان دارویی مفید در بیماریها تالیف رضا پور دست گردان pdf

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر جزوه آموزشی گیاهان دارویی مفید در بیماریها تالیف رضا پور دست گردان شامل  ۱۲۶ صفحه جزوه که خلاصه و مختصر و بسیار سودمند بوده و درقالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد.برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

گیاهان دارویی مفید در بیماریها رضا پور دست گردان

طب سنتی از دیرباز در خاورمیانه و خاوردور از اهمیت به سزایی برخوردار بوده است که با مخاطبان زیادی روبرو بوده است. موضوع معالجه با گیاهان طبی کم و بیش مطرح است. بنابراین، از اوایل قرن بیستم تاکنون یک بحث و جدال تمام نشدنی در کلیۀ کشورهای اروپا و آمریکا بین طرفداران داروهای گیاهی و داروهای مصنوعی ساخت لابراتوارها وجود داشته است و همین طور ادامه دارد ولی روی هم رفته، می توان گفت تمایلات طبیعی و فطری مردم در کشورهای متمدن کنونی بیش تر به طرف داروهای گیاهی است که خواص شگفت انگیزشان می تواند جایگزین خوبی برای طب شیمیایی باشد .

مقدمه

گیاهان دارویی گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام های آنها حاوی ماده مؤثر است. این ماده که کمتر از۱٪ وزن خشک گیاه را تشکیل می دهد دارای خواص دارویی مؤثر بر موجودات زنده است. همچنین کاشت، داشت ،برداشت این گیاهان به منظور استفاده از ماده مؤثر آنها انجام می گیرد. سابقه درمان بیماری ها با گیاهان دارویی به قدمت تاریخ زیست انسان بر روی کره زمین است.انسان به حکم تجربه ،علم و اندیشه ، وجانوران بنا به مقتضیات خود در طول عمر حیات در کره زمین به کمک گیاهان دارویی خود را مداوا کرده و می کنند.

گیاهان دارویی در باغ خدا می رویند. در دشت ها،مراتع وسیع ، جنگل ها و…پیدا می شوندع به دست کسی کاشته نشده وبه همت کسی آبیاری نشده اند.و هزاران سال است که بدین منوال در چرخه حیات بوده و طبیعت را آرایش می دهند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.