جزوه دستور کار آزمایشگاه شیمی عمومی (۱)

جزوه دستور کار آزمایشگاه شیمی عمومی (۱)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
515 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

جزوه دستور کار آزمایشگاه شیمی عمومی (۱)

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه دستور کار آزمایشگاه شیمی عمومی (۱) می باشد. این فایل شامل ۵۰ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

جزوه دستور کار آزمایشگاه شیمی عمومی (۱)

چگونه گزارش کار آزمایشگاه را بنویسیم؟

دانشجویان رشته های علوم پایه عموماً با گزارش نویسی به صورت دایمی سروکار دارند ودربرخی موارد هر روزه باید فعالیتهای آزمایشگاهی خود را بصورت گزارشهای منظم و استاندارد ارائه دهند. به همین دلیل در این مجال مختصری پیرامون روش گزارش نویسی ارائه می گردد. بدیهی است ارزشیابی گزارشهای آزمایشگاه شیمی عمومی ۱ و ۲ بر اساس این متن انجام می پذیرد.

قبل از انجام آزمایش : سعی کنید قبل از انجام هر آزمایش دستور کار آزمایش را مطالعه کرده و از هدف آزمایش مطلع شوید.
هر گزارش علمی دارای بخشهای زیر است:

– ۱ مقدمه : عبارتهایی که پیرامون تاریخچه، روش انجام کار و سابقه کار مورد نظر توضیح م ی دهد نقش مقدمه را داشته و عموماً ذهن خواننده را به سمت اهداف گزارش سوق می دهد.

– ۲ روش انجام کار : بصورت بسیار خلاصه دستگاهها و مواد مورد استفاده در آزمایشها و روش آزمایشها را توضیح می دهد.

– ۳ مشاهدات : همه مشاهدات در زمان انجام آزمایشها انجام م ی شوند. مشاهدات یا کمی )مقداری( هستند که در آن یک عدد دارای دیمانسیون گزارش می گردد و یا کیفی غیر مقداری هستند که در آن کیفیتی گزارش می گردد. شما باید کلیه پدیده هایی را که در طی آزمایش مشاهده م ی نمایید ثبت کنید، در غیر این صورت ناچارید آزمایش را تکرار کنید. این مشاهدات می تواند شامل مقدار حلال، زمان واکنش، دما، فشار و پدیده ای که در زمان انجام آزمایش رخ می دهد باشد.

– ۴ اطلاعات خام : هر اطلاعات عددی که مستقیماً از آزمایش به دست آید اطلاعات خام نام دارد و نمودارهای حاصل از آنها و محاسبات را اطلاعات پردازش شده گویند. روش گزارش اطلاعات خام و پردازش شده روشی دقیق و حائز اهمیت است که بصورت جداگانه پیرامون آن صحبت خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.