جزوه مهندسی سطح پیشرفته دکتر فراشیانی

جزوه مهندسی سطح پیشرفته دکتر فراشیانی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
5MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
506 بازدید
10,000 تومان 8,500 تومان٪15 تخفیف

جزوه مهندسی سطح پیشرفته دکترفراشیانی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه مهندسی سطح پیشرفته دکتر فراشیانی می باشد. این فایل شامل ۳۱۸ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

جزوه مهندسی سطح پیشرفته دکتر فراشیانی

سطح
Surface سطح یک ماده ی جامد، محلی است که ماده با محیط اطراف خود در تماس است. عبارت سطح وقتی به کار میرود که محیط اطراف قطعه، خلاء یا اتمسفر گازی باشد. محل تماس جامد با مایعات یا دیگر جامدات، فصل مشترک نامیده میشود. سطح مفاهیم مختلفی دارد که به برخی از آنها اشاره Interface
می شود .
مفهوم هندسی
در مفهوم ریاضی و به طور دقیقتر مفهوم هندسی، سطح شکلی هندسی دوبعدی، مثلا کره یا یک استوانه است و یکی از مفاهیم اساسی هندسه را تشکیل میدهد. در هندسه ابتدائی، سطوح به عنوان مجموعه هایی از نقاط یا خطوط مستقیم با خواص معین، یعنی مکان هندسی نقاطی با مشخصه ی داده شده است. با توجه به این تعریف، بدیهی است که مفهوم ریاضی سطح کاملا نظری بوده و مادی نمی باشد.

مفهوم مکانیکی
مفهوم سطح در مکانیک کاربردی و علوم فنی وابستهی به آن، به واقعیت نزدیک است. در این مورد، تعریف سطح عبارت از لبه (یا حد بدنهی ماده است. این تعریف، مفهومی بسیار کلی است، که به مقیاس تاثیر در نظر گرفته شده –مولکولی، میکرو و ماکرو وابسته است.

سطح مادی عبارت از یک سیستم مادی پیوسته به شکل سطح، شامل نقاط مادی است.

سطح واقعی یا صحیح : سطحی است که شیئ شکل جامد را محدود و آن را از محیط جدا میکند. مفهوم سطح واقعی، بطور کلی صحیح است ولی به مقیاس پدیدهی مورد بررسی بستگی دارد. در مقیاس ماکرو، این مفهوم از سطح کافی است، ولی برای مقیاس میکرو، بویژه پائینتر از آن، یعنی مقیاس اتم که در آن در نظر گرفتن برهم کنش دقیق محیط با شیء ضروری است، درک دقیق این مفهوم مشکل است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.