جزوه کتاب سیستم تعیین موقعیت ماهواره ای (GPS) و کاربرد های آن

جزوه کتاب سیستم تعیین موقعیت ماهواره ای (GPS) و کاربرد های آن
نوع فایل
pdf
حجم فایل
5MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
213 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان٪20 تخفیف
افزودن به سبد خرید

جزوه کتاب سیستم تعیین موقعیت ماهواره ای (GPS) و کاربرد های آن

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه کتاب سیستم تعیین موقعیت ماهواره ای (GPS) و کاربرد های آن می باشد. این فایل شامل ۵ فصل ۷۷ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه کتاب سیستم تعیین موقعیت ماهواره ای (GPS) و کاربرد های آن

چکیده :
امروزه ناوبری به کمک ماهواره ها سیستم های تعیین موقعیت جهان در تمام زمینه ها کاربرد پیدا کرده است . از تعیین موقعیت اجسام پرنده هوائی و فضائی گرفته تا اجسام متحرک زمینی و دریایی ، در زمین شناسی و نقشه برداری، در زمان سنجی ، کشاورزی ، تعین موقعیت نمکا و . . .
از همان زمانی که موقعیت ماهواره ها به روش اندازه گیری اختلاف فرکا داپلری فرستنده ماهواره ، توسط یک موقع ایستگاه زمینی با ،یت معلوم ، محاسبه و تعیین می شد عکس همین مسئله نیز مطرح شد ، یعنی با اندازه گیری دهمین اختلاف فرکانس ، در صورت معلوم بو ن محل ماهواره ، بتوان موقعیت یک گیرنده را که در جای نا معلومی در روی زمین یا بالای آن قرار دارد تعیین کرد . امروزه همه سیستم های تعیین موقعیت جهانی ) ای ماهواره ) بر همین اساس کار می کنند.

– ۱ همقدم
معمولا وقتی بخواهیم با شخصی در یک نقطه از شهر که برای هر دو شناخته شده باشد قرار ملاقات بگذاریم ، محل ملاقات را به کمک نام ، شماره خیابانها و کوچه ها تعیین می کنیم.

مثلا هنگامیکه می گوئیم در محل تلاقی خیابانهای ۱۱۱ و ۱۲۱ منتظر دیدار شما هستم قاعدتا برای دیدار شونده جای هیچ ابهامی از نظر پیدا کردن محل ملاقات باقی نمی ماند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.