جزوه کتاب مقدمه ای بر اختلالات خلقی pdf

 جزوه کتاب مقدمه ای بر اختلالات خلقی pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
403KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
130 بازدید
800 تومان 6,800 تومان٪15 تخفیف
افزودن به سبد خرید
خرید این محصول

 جزوه کتاب مقدمه ای بر اختلالات خلقی pdf

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه کتاب مقدمه ای بر اختلالات خلقی می باشد. این فایل شامل ۵۱ صفحه  و سه فصل از بخش اول کتاب جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

 جزوه کتاب مقدمه ای بر اختلالات خلقی pdf

توضیح فایل

مقدمه ای بر اختلالات خلقی

فصل یک -تشخیص و توصیف اختلالات خلقی

فصل ذوم -طیف افسردگی تک قطبی

فصل سوم-طیف دو قطبی

۱زمینه تاریخی

ساده ترین رویکرد برای درک اختلالات خلقی این باشد که بطور کلی آنها را به عنوان حالت های گوناگون افسردگی ببینیم. از بعضی جهات، افسردگی به آسانی قابل درک است. بیشتر افراد داشتن خلق پایین را “غمگینی ۱” محسوب م یکنند ، و فقط مقداری تجربه و شواهد برای توضیح ویژگی هایی که تشخیص یک سندرم بالینی را رقم می زنند، لازم است.

اختلالات خلقی شامل سندرم های افسردگی می باشند که به شکل های گوناگون ظاهر می گردند. دو نوع اصلی افسردگی عبارتند از اختلالات خلقی تک قطبی و دوقطبی. در افسردگی تک قطبی، احساس سرحالی ۱ (خلق معمول ی) تنها وضعیت خلقی (به غیر از افسردگی) است که به وسیله بیم ار تجربه م یگرد د. در ، افسردگی دوقطبی، وضعیت های خلقی که بهتر از احساس سرحالی (سرخوشی ۲ شنگولی همراه با ویژگی های مربوط) م یباشند، نیز می توانند اتفاق بیافتد.

این ساده ترین تقسیم بندی از اختلالات خلقی است. با وجود این، برخی افراد ممکن است این بحث را مطرح کنند که ما نباید حتی این تمایز را قائ ل شوی م. در حقیقت، صد سال قبل، این مشی اصلی جامعه علمی که مبتنی بر دیدگاه امیل کرپلین ۳ بود که؛ اختلالات خلقی را یک فرایند منفرد با حالت های متنوع بر روی یک طیف می دانست. کرپلین کل این فرایند را بیماری شیدایی – افسردگی (مانیک – دپرسیو ) نامید، و در درون آن مفهوم، او هر دو گروه افرادی که فقط دور ه های افسردگی (اختلال تک قطبی) و همچنین کسانی که علائم مانیا (اختلال دوقطبی) را تجربه کرده بودند در نظر گرفت.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.