جزوه گیاهان علوفه ای و صنعتی

 جزوه گیاهان علوفه ای و صنعتی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
369 بازدید
11,000 تومان 9,000 تومان٪18 تخفیف

 جزوه گیاهان علوفه ای و صنعتی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه گیاهان علوفه ای و صنعتی می باشد. این فایل شامل ۱۱۹ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

 جزوه گیاهان علوفه ای و صنعتی

فصل اول:زراعت گیاهان صنعتی و حبوبات

زراعت نباتات صنعتی:

GYPIUM ABBAUM : پنبه و از HIBISCAE زیر طایفه (MALVACEAE) مشخصات گیاه شناسی: پنبه گیاهی گلدار (دو لپه) از تیره مالواسه پنبه دارای یک ریشه اصلی و به صورت عمودی در خاک نفوذ میکند، ساقه اصلی در امتداد COSSYPIUM جنس ریشه اصلی قرار دارد و رنگ ساقه قهوهای متمایل به زرد است و هر چه سن نبات زیادتر شود رنگ ساقه سبز مایل به قرمز شده.

از ساقه اصلی پنبه دو نوع شاخه فرعی تولید میشوند که عبارتند از:

-۱ شاخه های رشد کننده که حامل برگ هستند و به تعداد ۳ تا ۴ شاخه از روی شاخه به وجود میآیند.

-۲ شاخه های تولید کننده میوه که خیلی نازکند و معمولاً بصورت افقی هستند و در روی هر شاخه مولد میوه یک گل و گاهی اوقات دو گل به وجود میآید.

برگهای پنبه دارای تعداد زیادی روزنه هستند که تعداد آنها در قسمت زیرین برگ زیادتر است. حدود ۸ تا ۱۱ هفته پس از کاشت بذر دوران گلدهی نبات شروع میشود که بین ۴۵ تا ۶۰ روز نیز طول میکشد، مادگی دارای ۳ تا ۵ برچه و برچه ها حدود ۱۰ عدد است که گره آنها (پلن) زرد رنگ است و به شکل لولهای مادگی را احاطه کرده است.

میوه پنبه قوزه یا کپسول نام دارد. در داخل میوه یا قوزه پنبه، الیاف و دانه های پنبه وجود دارند.

۷۰ گرم متغیر است. سطح خارجی دانه – به مجموع الیاف و دانههای هر قوزه را وش گویند. وزن هزار دانه پنبه بین ۱۷۰ ۱۵ میلیمتر – گویند. طول الیاف پنبه از ۴۵ FUZZ اغلب واریته ها از کرکهای ریزی پوشیده شده که آنها را لنیتر یا متغیر بوده و قطر آنها بین ۲۰ تا ۳۰ میکرون میباشد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.