خلاصه کتاب آناتومی عمومی تالیف دکتر علی اکبر رجب زاده

خلاصه کتاب آناتومی عمومی تالیف دکتر علی اکبر رجب زاده
نوع فایل
pdf
حجم فایل
11MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
901 بازدید
11,000 تومان 9,000 تومان٪18 تخفیف

خلاصه کتاب آناتومی عمومی تالیف دکتر علی اکبر رجب زاده

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf خلاصه کتاب آناتومی عمومی تالیف دکتر علی اکبر رجب زاده ویژه: دانشجویان رشته های پیراپزشکی پرستاری، اطاق عمل، هوشبری، علوم آزمایشگاهی و … می باشد. این فایل شامل ۱۳۵ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

خلاصه کتاب آناتومی عمومی تالیف دکتر علی اکبر رجب زاده

تعریف آناتومی
آناتومی (Anatomy) یا به عبارتی تشریح و کالبد گشائی، عبارت است از بررسی و شناخت ساختمان بدن انسان و نحوه ارتباط و قرارگیری اجزاء تشکیل دهنده آن نسبت به یکدیگر. آناتومی بدن انسان میتواند در سطوح مختلفی از سطح ماکروسکوپی تا میکروسکوپی و حتی فراساختاری و مولکولی مورد بررسی قرار گیرد.
اصطلاحات پایه در آناتومی (Basic Anatomical Terms)
به منظور توصیف بهتر ساختار و عملکرد قسمت های مختلف بدن، متخصصین آناتومی اصطلاحات و واژه های اختصاصی و استانداردی در نظر گرفته اند که این امر منجر به ایجاد یک زبان آناتومی مشترک در بین زبانهای مختلف دنیا در جهت برقراری ارتباط بهتر و سهولت تبادل اطلاعات به صورت یکسان گردیده است. بی شک بدون استفاده از این واژه ها فهم دقیق عملکرد غیرطبیعی عضلات و مفاصل و نیز تغییر وضعیت ارگانها و محل دقیق تومورها و توده های غیر طبیعی امکان پذیر نمی باشد.

در این راستا ابتدا وجود یک وضعیت استاندارد قرارگیری بدن ضروری است که به آن موقعیت آناتومیکی ) Anatomical position ( میگویند. در این وضعیت فرد به صورت ایستاده.) قرارگرفته، به طوری که سر، صورت و نیز کف دستها رو به جلو و انگشت شست هر دو دست به سمت خارج قرارمی گیرند.

صفحه سهمی ) – Sagittal plane (: صفحهای است که بدن را از طول، به دو بخش راست و چپ تقسیم میکند. صفحه ساژیتال میانی (Midsagittal) سطحی است که از درز ساژیتال جمجمه عبور کرده و بدن را به نیمه های مساوی راست و چپ تقسیم می کند. هر صفحه ای موازی با صفحه میدساژیتال که از طرفین خط وسط بدن بگذرد را صفحه پاراساژیتال یا پارامدین (Paramedian) می نامند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.