دانلود جزوه تحلیل صنعت متانول

دانلود جزوه تحلیل صنعت متانول
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
463 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

دانلود جزوه تحلیل صنعت متانول

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf پاورپوینت جزوه تحلیل صنعت متانول می باشد. این فایل شامل ۴۱ صفحه جزوه بسیار ارزشمند و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود جزوه تحلیل صنعت متانول

متانول یکی از محصولات مهمی است که مصرف بالایی در صنایع شیمیایی داشته و کالاهای بسیاری از آن مشتق می شود. این ماده سوختی الکلی بوده و از گاز طبیعی، چوب و زغال سنگ و سایر منابع طبیعی قابل تولید است.

از آنجاکه تولید متانول از منابع طبیعی و تجدید شونده در مقایسه با گاز از لحاظ اقتصادی گرانتر تمام می شود طی سالهای اخیر در دنیا بخش عمده آن از گاز طبیعی به دست می آید بطوری که می توان گفت این محصول بعد از آمونیاک دومین ماده ای است که بیشترین تولید را از گاز طبیعی دارد.

پراکندگی این صنعت گسترده بوده و متانول در آسیا، آمریکای شمالی و جنوبی، اروپا، آفریقا و خاورمیانه تولید می شود.

فرآیند تولید متانول
همه فرآیندهای تولید متانول سه قدم اصلی تولید گاز سنتز، سنتز متانول و نهایتا تقطیر را شامل می شوند و تفاوت آنها در روش انجام این مراحل است.

قدم اول- تولید گاز سنتز
ریفرمینگ بخار، ساده ترین و پرکاربردترین روش تولید گاز سنتز است

فرآیند تولید متانول – پتروشیمی زاگرس
واحد ریفرمینگ )واحد ۱۰۰ )
در این واحد گاز طبیعی به همراه بخار آب با عبور از کاتالیست نیکل در مجاورت حرارت به گاز سنتز که حاوی هیدروژن CO,CO2 بخار آب و متان واکنش نکرده می باشد، تبدیل می گردد.

واحد سنتز متانول )واحد ۲۰۰ )
در این واحد فشار گاز سنتز تولید شده در واحد ریفرمینگ تا حد نیاز افزایش یافته و با عبور آن از کاتالی ست مس به بخار متانول و آب تبدیل می شود. این بخارات پس از سرد شدن در سیستم های پایین دستی به متانول خام تبدیل شده که علاوه بر متانول، شامل آب و مقادیر بسیار جزئی از مواد دیگری است که در حین تولید در بستر کاتالیست مس به وجود آمده است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.