دانلود پاورپوینت خلاصه درس اصول تغذیه دام

دانلود پاورپوینت خلاصه درس اصول تغذیه دام
نوع فایل
ppt
حجم فایل
887KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
419 بازدید
14,000 تومان 12,000 تومان٪14 تخفیف

دانلود پاورپوینت خلاصه درس اصول تغذیه دام

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت خلاصه درس اصول تغذیه دام می باشد. این فایل شامل ۱۹۸ اسلاید قابل ویرایش بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود پاورپوینت خلاصه درس اصول تغذیه دام

غذا و مواد مغذی:

هر ماده قابل خوردنی که بتواند در برآوردن نیاز های غذایی حیوان نقسی داشته باشد غذا نامیده می شود.

غذای نشخوارکنندگان بیشتر از ساقه و برگ گیاهان (یونجه، شبدر، علف غلات و …)، دانه ها (دانه غلات ، تخم پنبه و ….) و فراورده های جانبی گیاهان (سبوس گندم، کنجاله دانه های روغنی و …) فراهم می شود.

برخی فراورده های حیوانی مانند پودر گوشت، پودر ماهی، پودر پر و پودر استخوان نیز در اندازه های کم برای مقاصد ویژه در جیره استفاده می شوند.

—غذا از نظر شیمیایی از نظر شیمیایی از مواد آلی(کربوهیدرات ها، لیپید ها، پروتئین ها، ویتامین ها، اسید های نوکلئیک و اسید های آلی)، کانی ها(مواد معدنی) و آب ، تشکیل شده است. همه ترکیبات شیمیایی غذا نمی توانند مورد استفاده قرار گیرند.

—سیلیس نقشی در بدن حیوان ندارند و جذب هم نمی شوند.

—اسید هیدروسیانیک سمی هستند.

—مواد مغذی:

موادی که وجودشان در غذا سودمند است و یا پس از جذب نقش مفیدی در متابولیسم بدن حیوان ایفا می کنند مواد مغذی نامیده می شوند (macronutrients, micronutrients).

 

هر ماده مغذی در پدیده های فیزیولوژیک بدن نقش هایی دارد و کمبود یا ازدیاد آن می تواند آشفتگی هایی در فعالیت های بدن پدید آورد.

این آشفتگی ها اگر شدید باشند حیوان را به صورت آشکار بیمار می کنند ولی بیشتر تحت بالینی هستند و نشانه پیدایی ندارند(زیان بیشتری در بلند مدت ایجاد می کنند)

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.