فایل جامع جزوه درس زمین در فضا 

فایل جامع جزوه درس زمین در فضا 
نوع فایل
pdf
حجم فایل
5MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
647 بازدید
11,000 تومان 9,000 تومان٪18 تخفیف

فایل جامع جزوه درس زمین در فضا 

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf پاورپوینت جزوه درس زمین در فضا  می باشد. این فایل شامل ۱۷۰ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

فایل جامع جزوه درس زمین در فضا 

اجرام سماوی: ستاره ها

گوی بسیار داغی از پلاسما است که به خاطر نیروی گرانش در یک جا متمرکز شده است. بعضی از آنها از جمله پدیده های آسمانی اند که بر خلاف سیارات خود منبع انرژی محسوب م یشود. چگالی گازهای آنها بعلت فشار زیاد از چگالی گازها در سطح زمین زیادتر است. آنها در فضا حرکت می کنند اما بعلت محسوس نبودن ظاهری این حرکت در فاصله بسیار زیاد، نسبت به سیارات به ثوابت مشهورند.
انرژی ستارگان ناشی از واکنش های هسته ای است. ماده اصلی تشکیل دهنده ستارگان هیدروژن است. هیدروژن موجود در ستارگان طی فرایند همجوشی هسته ای به هلیوم تبدیل می شود و در حین این واکنش گرما و نور بسیار زیادی تابش می یابد.

هر ستاره عمری دارد که بسته به نوع ستاره متفاوت است. ستارگان حجیم با نور بیشتر و حرارت زیاد عمر کوتاهتری نسبت به ستارگان کم نور و کوچک دارند.
زمانی که هیدروژن درون ستاره ای پایان یابد هلیوم تبدیل به سوخت اصلی می شود و م یسوزد. سوختن هلیوم سبب ایجاد گرمای بسیار زیادی م یشود. این گرمای زیاد سبب انبساط ستاره م یشود و حجم آن را چند برابرمی کند.
ستارگان عظیم پس از این مرحله آنقدر انبساط یافته اند که منفجر شده و تبدیل به نواختر می گردند. هرچه ستارهبزرگ تر باشد میزان نواختر بزرگ تر خواهد بود.
نواختران معمولی تبدیل به کوتوله شده و عمری طولانی را آغاز می کنند. بعد از آن کوتوله ها یا کوتوله های سفید تبدیل به کوتوله سیاه شده و تا آخر جهان زندگی خواهند کرد. اگر جرم آن بسیار زیادتر از این موارد باشد تبدیل به سیاهچاله می شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.