فایل جزوه تعیین ارزش شرکت

فایل جزوه تعیین ارزش شرکت
نوع فایل
pdf
حجم فایل
392KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
576 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

فایل جزوه تعیین ارزش شرکت

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه تعیین ارزش شرکت می باشد. این فایل شامل ۱۱ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

 فایل جزوه تعیین ارزش شرکت

هدف اصلی هر شرکتی حداکثر نمودن ارزش فعلی جریانات نقدی مورد انتظار است. عواملی که در بازار در تعیین ارزش شرکت موثرند شامل : سود خالص شرکت، سود تقسیمی، نرخ رشد شرکت وسایر عوامل دیگر.
موضوعات مرتبط با تعیین ارزش شرکت شامل: بررسی عرضه عمومی سهام بمنظور افزایش سرمایه، به حداکثر رساندن منافع سهامداران فعلی، تعیین قیمت و زمان عرضه سهام و سایر موارد مرتبط دیگر.

مفهوم ارزش
ارزش یک ورق بهادار را می توان بر حسب مقدار پولی که در زمان مشخص بابت آن پرداخت میشود تعریف کرد. ارزش یک ورق بهادار در بازار آن، )البته در صورت وجود بازار یا بر حسب قواعد و رویه های قابل اعمال حسابداری برای آن( تعیین می شود.
چهار مفهوم اصلی ارزش عبارتند از:
۱ . ارزش با فرض تداوم فعالیت: ارزش اوراق بهادار یک شرکت فعال و سودآور با این چشم انداز که ادامه کسب و کار آن شرکت در آینده میسر می باشد .
۲. ارزش تصفیه )انحلال(: تعیین باقیمانده شرکت پس از فروش دارائیها و پرداخت بدهی های خود،که باید بین سهامداران خود تقسیم نماید، یعنی مبلغی که سهامداران پس از تصفیه بدهی ها انتظار دریافت آن را دارند.

۳. ارزش بازار: ارزشی که در بازار اوراق بهادار براساس آن مورد مبادله قرار می گیرد. به بیان دیگر همان ارزش بدهی یا حقوق مالکانه ای است که در قالب برداشت بازار از ارزش اوراق قرضه یا سهام شرکت منعکس می گردد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.