فایل جزوه درس کنترل فرآیندها (۲۶۳۴۶)

فایل جزوه درس کنترل فرآیندها (۲۶۳۴۶)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
321 بازدید
11,000 تومان 9,000 تومان٪18 تخفیف

فایل جزوه درس کنترل فرآیندها (۲۶۳۴۶)

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه درس کنترل فرآیندها (۲۶۳۴۶) می باشد. این فایل شامل ۱۵۵ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

فایل جزوه درس کنترل فرآیندها (۲۶۳۴۶)

منظور از کنترل فرآیندها چیست؟
برای پاسخ به این سوال باید دید از چه زوایه ای به موضوع م ینگریم:
زاویه اول، سیستم های دینامیکی و استاتیکی : تقریبا تمامی دروس کارشناسی مهندسی شیمی در حوزه حالت یکنواخت یا پایا کار می کنند، به ویژه دروس طراحی نظیر عملیات واحد ۱ و ۲، مکانیک سیالات، انتقال حرارت و باشد، به عبارتی در حوزه ∂ ∂t ≠ ترمودینامیک. این در حالیست که حوزه کاری درس کنترل در آن دوره زمانیست که حالت غیر یکنواخت و پویاست.

زاویه دوم، دیدگاه فلسفی: سه حوزه کاری در علوم مهندسی وجود دارند که از بسیاری جنبه ها با هم تداخل و تعامل اصطلاحی، مفهومی و فلسفی دارند: مهندسی کنترل، مهندسی سیستم ها و مهندسی اطلاعات. بسیاری از مفاهیم کنترل برگرفته از ایده ها و مفاهیم دو رشته دیگرست. به طور مثال اصطلاحات کنترل پذیری، ورودی – خروجی و مشاهد ه پذیری از مهندسی سیستم ها و مفاهیم کنترل فیدبک، جریان اطلاعات و مدل معکوس از مهندسی اطلاعات اقتباس شده اند.
زاویه سوم، تنوع فیلد: از نظر آکادمیک، یک وحدت نظر در باره تئوری کنترل وجود دارد، ولی از نظر کاربردی و زمینه کاری سه فیلد متکثر وجود دارد:

ماشینهای الکتریکی و ناوبری. ، RC – مهندسی برق: پردازش سیگنال، مدارات و شبکه
– مهندسی مکانیک: ابزاردقیق (نیوماتیک و هیدرولیک) و رباتیک.
– مهندسی شیمی: کنترل فرآیندها ب هصورت تک حلقه و جامع.

یک فرآیند شیمیایی عملا یک آرایش منطقی و مهندسی از واحدهای پرداز شکننده نظیر راکتورها، مبد لهای حرارتی، برج های جذب و تقطیر، پم پها و تبخیرکنند هها می باشد. هدف و علت وجودی فرآیند، تبدیل یک سری ورودی مواد خام و اولیه به محصولاتی با ارزش افزوده بالا می باشد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.