فایل جزوه مسمومیت با قرص برنج (آلومینیوم فسفید)

فایل جزوه مسمومیت با قرص برنج (آلومینیوم فسفید)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
114KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
586 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

فایل جزوه مسمومیت با قرص برنج (آلومینیوم فسفید)

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه مسمومیت با قرص برنج (آلومینیوم فسفید) می باشد. این فایل شامل ۸ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه مسمومیت با قرص برنج (آلومینیوم فسفید)

خصوصیات قرص برنج :
قرص ٣ گرمی , بوی سیر یا ماھی گندیده می دھد. جذب خوراکی و استنشاقی بالا , فاقد جذب پوستی.
اثرات تماس با قرص برنج:
تماس انسان با قرص برنج می تواند عوارض شدید و کشنده ای در بر داشته باشد. بر اساس گزارشات , فسفیدھا ( فسفید آلومینیوم … ) باعث تحریک شدید دستگاه گوارش ,اختلالات قلبی عروقی , ھیپوتاسیون , شوک , آرتیمی , نارسایی قلبی , ادم ریوی , اسیدوز متابولیک , آسیب کبدی و کلیوی , ترومبوسیتوپنی و نشنج نھایتا کما و مرگ تا ٧٢ ساعت بعد از مصرف می گردد.
عوارض گوارشی ۵ الی ١٠ دقیقه پس از مصرف حادث شده و سپس سایر علائم ظاھر می گردد تسریع در درمان حتی در بیماران به ظاھربی علامت اھمیت بارزی در بھبود بیماران دارد.

قرص برنج چیست ؟
قرص برنج ترکیب خطرناکی از فسفیدھاست که جھت جلوگیری از آفت زدگی برنج انبار شده ,مصرف می گردد . فسفیدھا ھمچنین جھت دفع آفات سایر غلات انبار شده و جلوگیری از کپکزدگی و جونده کش و غیر نیز مصرف می گردد.
با تماس این ماده با رطوبت با اسید , گاز خطرناک فسفین آزاد می گردد که علت اصلی توکسیسیتی این ماده است و ھر چه این ترکیبات تازه تر باشد گاز بیشتری آزاد کرده و خطر ناکتر ھستند.
مکانیزم اثر:
مکانیزم احتمالی اثر این مواد ( فسفین ) بلوک سیتوکروم اکسیداز و مھار فسفوریلاسیون اکسیداتیو و در نتیجه مرگ سلولی است . بنابراین دستگاھ ھایی که به مقدار اکسیژن بیشتری نیاز دارند نسبت به این سم حساس تر و آسیب پذیر تر باشند این ارگانھا عبارتند از :مغز , قلب و کبد و کلیه .

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.