فایل جزوه واقعیت درمانی ویلیام گلاسر

فایل جزوه واقعیت درمانی ویلیام گلاسر
نوع فایل
pdf
حجم فایل
115KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
230 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

فایل جزوه واقعیت درمانی ویلیام گلاسر

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf پاورپوینت جزوه واقعیت درمانی ویلیام گلاسر ترجمه سعید کماسی از گروه روان بنیان می باشد. این فایل شامل ۱۱ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

جزوه واقعیت درمانی ویلیام گلاسر

توجه :توضیح زیر خارج از متن فایل می باشد.

واقعیت درمانی (انگلیسی: Reality therapy‎) یک شیوه روان درمانی و مشاوره است.

این سبک توسط ویلیام گلسر در سال ۱۹۶۰ توسعه یافت.

راه‌های درمانی در این روش متفاوت از راه‌های روان پزشکی و روان کاوی و قواعدی که در آکادمی‌های پزشکی روان درمانی آموزش داده می‌شود است

و بجای توجه به بیماری‌های روانی تمرکز دارد

بر چیزی که گلسر آن را ۳ RS: واقع گرایی “Reality”، مسئولیت پذیری “Responsibility” و تشخیص درست غلط “Right and wrong”، قلم داد می‌کند. واقعیت درمانی می‌گوید که فرد، نه از یک بیماری روانی، که از شرایط انسانی، اجتماعی و جهانی رنج می‌برد.

عدم توفیق در نیل به نیازهای اساسی فرد است که موجب می‌شد رفتارهای او از هنجارهای تعریف شده فاصله گیرد. از آنجایی که نیازهای ضروری بخشی از زندگی فعلی فرد محسوب می‌شود، واقعیت درمانی خود را درگیر مسائل گذشته مراجعه‌کننده نمی‌کند. هیچ‌یک از اصول این شیوه درمانی خود را درگیر مسائل مرتبط با ناخودآگاه نمی‌کند. واقعیت درمانی با اتکای به مشاوره و حل مسئله و با تمرکز بر زمان حالِ مراجعه‌کننده است و با ساختن و ارائه حق انتخاب آینده ای بهتر برای وی سروکار دارد. در این سبک درمانی اصولاً مراجعه کنندگان درپی فهم این هستند که واقعاً چه می‌خواهند و درحال حاضر چطور می‌توانند به‌طور صحیح در راستای رسیدن به این اهداف رفتار کنند. با استناد به گلسر، جامعه اختلالات روانشناسی باعجله و بی احتیاطی سریعاً به مردم برچسب‌هایی نظیر بیمار یا دارای اختلال روانی زده و در این زمینه دقت و احتیاط را از دست داده.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.