فایل پاورپوینت سیر تحولات تکنیک های توالی یابی DNA

فایل پاورپوینت سیر تحولات تکنیک های توالی یابی DNA
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
438 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

فایل پاورپوینت سیر تحولات تکنیک های توالی یابی DNA

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت سیر تحولات تکنیک های توالی یابی DNA می باشد. این فایل شامل ۱۸ اسلاید قابل ویرایش بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل پاورپوینت سیر تحولات تکنیک های توالی یابی DNA

تعیین توالی DNA از مهمترین تکنیک های موجود در زمینه زیست شناسی مولکولی بوده که به موجب آن می توان ترتیب  قرار گرفتن نوکلئوتیدها را دریک قطعه ازDNA مشخص نمود. چندین روش مختلف جهت تعیین توالی DNA وجود دارد.

امروزه با پیشرفت های ایجاد شده در زمینه های نانوتکنولوژی وبیو انفورماتیک،روش هایی جهت افزایش سرعت و افزایش بازدهی درتعین توالی DNA ابداع شده که این امر،امکان انجام پروژه های بزرگی از قبیل تعیین توالی ژنوم انسان را بصورت ارزان تر، دقیق تر و سریعتر فراهم آورده است.

تاریخچه توالی یابی:

نسل اول توالی یابی؛از سال۱۹۷۰ آغاز شد
دوم توالی یابی؛از سال۲۰۰۵ آغاز شد
نسل سوم توالی یابی؛از سال۲۰۰۸ آغاز شد
چهارم توالی یابی؛از سال۲۰۱۰ آغاز شد

نسل اول توالی یابی DNA

تعیین توالی بر پایه ختم زنجیر ؛این تکنیک بواسطه سانگر و همکارانش در اواسط ۱۹۷۰ ابداع گردید. مبنای این تکنیک،استفاده از نوکلئوتیدهای ویژه ای موسوم به ddNTPs (dideoxynucleotids)  بوده
که فاقد گروهOH  بر روی کربن ‘۳ خود هستند واگر در ساختار یک اسید نوکلئیک قرار گیرند این زنجیره دیگر بلندتر نخواهد شد.

از این رو، به آنها نوکلئوتیدهای ختم دهنده برگشت ناپذیر نیز گفته میشود که به واسطه مواد رادیواکتیو لیبل میشوند . این تکنیک نیازمندDNA تک رشته بعنوان الگو بوده که برای بدست آوردن آن، ابتدا DNA ژنومی را استخراج کرده و بواسطه تیمار با آنزیم های محدوالاثر آن را قطعه قطعه می کنیم  سپس از حاملینی (فاژمیدها) برای انتقال این قطعات  به داخل میزبان های باکتریایی استفاده کرده تا تعداد این قطعات همزمان با تکثیر میزبان افزایش یابد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.