پاورپوینت تحلیلی تربیتی بر روابط دختر و پسر (روان شناسی و علوم اجتماعی)

 پاورپوینت تحلیلی تربیتی بر روابط دختر و پسر (روان شناسی و علوم اجتماعی)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
955KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
424 بازدید
8,000 تومان 5,800 تومان٪28 تخفیف

 پاورپوینت تحلیلی تربیتی بر روابط دختر و پسر (روان شناسی و علوم اجتماعی)

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت تحلیلی تربیتی بر روابط دختر و پسر (روان شناسی و علوم اجتماعی) می باشد. این فایل شامل ۱۵ اسلاید بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

 پاورپوینت تحلیلی تربیتی بر روابط دختر و پسر (روان شناسی و علوم اجتماعی)

هویت یابی جنسی نوجوانان

یکی از وظایف مهم در تعلیم و تربیت یک نسل ، یاری دادن آن برای یافتن هویت خویش است . روانشناسان دوره نوجوانی ، یعنی حد فاصل بین دوازده تا هجده سالگی را دوره حساسی برای یافتن هویت می دانند . در صورت شکل نگرفتن هویت در این سن ، نوجوان دچار آشفتگی نقش خواهد شد و هر چند صباحی به رنگی و شکلی در می آید . یکی از مسائل مهم در هویت یابی ، هویت یابی جنسی است ، که نوجوان باید در مورد جنسیت خویش و نقش های آن ، به تصور روشنی دسترسی پیدا کنم و وظایف خود را در برابر جنس مخالف خود درک کند .

انواع برخورد های اجتماعی بین دختر و پسر

  • الف) برخورد مبتنی بر شناخت و احترام متقابل : جامعه نمی تواند دیوار یا حایلی بین دو جنس برای عدم برقراری ارتباط بکشد . پس برقراری ارتباط با جنس مخالف به صورت روزمره یک امر حیاتی است .
  • ب) برخورد مبتنی بر شرم افراطی :  ناتوانی فرد برای برخورد با افراد جامعه را شرم افراطی گویند که باعث کناره گیری و انزوا طلبی فرد می شود .
  • ج) برخورد دستپاچه و هیجان زده :  عدم شناخت ما از نحوه قضاوت دیگران در باره ما ، باعث برخورد هیجان زده و دستپاچه می شود .
  • د) برخورد خشک و محدود : این رفتار از حدود شرع و عرف نیز فراتر رفته و باعث میشود ، روابط به شکل قهر آمیز و خشن تجلی یابد .
  • ه) برخورد مبتنی بر پرخاشگری : پرخاشگری عمل یا گفتاری است که به منظور آسیب رسانیدن به شخص یا شئ دیگری انجام میگیرد
  • و) روابط پنهانی :  اکثر قریب به اتفاق مدارس راهنمایی و دبیرستان های دخترانه ، این مشکل را ، یکی از مهمترین مسائل تربیتی خود مطرح می کنند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.