پاورپوینت خلاصه ای از طرح جامع مشهد

پاورپوینت خلاصه ای از طرح جامع مشهد
نوع فایل
ppt
حجم فایل
6MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
368 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان٪20 تخفیف

پاورپوینت خلاصه ای از طرح جامع مشهد

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت خلاصه ای از طرح جامع مشهد می باشد. این فایل شامل ۳۵ اسلاید قابل ویرایش بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

پاورپوینت خلاصه ای از طرح جامع مشهد

قرارداد طرح جامع مشهد با یک وقفه حدوداً ۲ساله در سال ۱۳۶۷به مهندسین مشاور مهر آزان ابلاغ گردید.

در سال ۱۳۷۲ طرح جامع مشهد به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران رسید . نظر به اهمیت شهر مشـهد و همچنین موارد منحصر به فرد آن در مطالعات طرح جامع علاوه بر تهیه طرح جامع برمبنای شرح خدمات تیپ ۱۲ موارد ذیل مورد بررسی قرار گرفته است .

  • ۱- مطالعه بخش مرکزی شهر مشهد با توجه به مجموعه حرم مطهر امام رضا (ع) و تمرکز فوق العاده انواع فعالیتهای تجاری – خدماتی و اداری اطراف آن .
  • ۲- مسائل مربوط به حومه شهر مشهد خصوصاًضلع شرقی شهر که بدون هیچگونه طرحی از پیش اندیشیده شده ای شکل گرفته و مسائل و مشکلات فراوانی ایجاد کرده است .
  • ۳- مطالعات زوار و مسائل متعددی که از این مسئله برای شهر مشهد ایجاد می شود.

موقعیت جغرافیایی:

شهر مشهد در دره کشف رود واقع شده است . ازشمال به کوه های هزار مسجد واز جنوب وغرب به کوه های بینالود محدود میگردد.ارتفاع این شهر از سطح دریا ۹۴۳ متر و شـیب عمومی از شمالغرب به سمت جنوب شرقی است.
علاوه برکشف رود که از شمال شهر مشهد عبورمیکند چند رودخانه دیگر نیز در این حوضه جاری است که از جمله آنها میتوان به کارده ، طرق ، شاندیز و جاغرق اشاره کرد.

از نظر اقلیمی مشهد درمنطقه گرم وخشک واقع شده است و دارای تابستانهای گرم و زمستانهای نسبتاً سرد میباشد . جهت عمومی جریانات هوا که مشهد را تحت تاثیر قرار میدهد شمالشرقی و شمالغربی بوده و جهت وزش باد غالب دراین منطقه از جنوب و جنوب شرقی است .

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.