جزوه بیماریهای شایع ارتوپدی بخش بستری مردان

جزوه بیماریهای شایع ارتوپدی بخش بستری مردان
نوع فایل
pdf
حجم فایل
313KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
405 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

جزوه بیماریهای شایع ارتوپدی بخش بستری مردان

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه بیماریهای شایع ارتوپدی بخش بستری مردان می باشد. این فایل شامل ۱۰ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه بیماریهای شایع ارتوپدی بخش بستری مردان

مینیسک زانو چیست؟ یک صفحه هلالی فیبری- غضروفی که قسمتی از فاصله مفصلی بین استخوان درشت نی و ران را پر می کند مینیسک می باشد.

منیسک ها مفصل زانو را در تمام دامنه حرکتی پایدار نگاه می دارد نقش فعالی و در محدودیت چرخشی خارجی و داخلی مفصل زانو و نیز خم و باز شدن زانو دارند. نقش دیگری که مینیسک ها دارند جذب کننده شوک میان استخوان درشت نی و استخوان ران با افزایش سطح تماس تحمل وزن عمل می باشند. علاوه بر آن مینیسک در لغزنده کردن مفصل زانو ایفای نقش می نماید.

مشخصه بارز پارگی منیسک زانو ، پاره شدن بافت غضروفی است که درسمت داخلی اندام زانو قرار گرفته است. اغلب این پارگی با درد داخل زانو همراه است. این اتفاق معمولا برای بسیاری از ورزش کاران اتفاق می افتد گرچه ورزش های دارای برخورد در معرض خطر بیشتری می باشند.

علاوه بر آن آسیب های مینیسک داخلی از آسیبب های مینیسک خارجی شیوع بیشتری دارند. گاهی پارگی منیسک داخلی با آسیب دیگر  زانو مانند رباط های صلیبی، رباط های جانبی یا مینیسک خارجی همزمان می باشند.

هر منیسک به مثابه یک ضربه گیر می باشد و در حین فعالیت های متضمن تحمل وزن، از تماس استخوان ران با درشت نی ممانعت به عمل می آورد. در حالت عادی مینیسک دارای سطحی بسیار صاف و صیقلی می باشد و این مشخصه باعث حرکت آسان استخوان ران بر روی درشت نی می شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.