جزوه درس مباحث اساسی در روان شناسی ۲ استاد پورمیدانی

جزوه درس مباحث اساسی در روان شناسی ۲ استاد پورمیدانی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
10MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
481 بازدید
800 تومان 6,500 تومان٪19 تخفیف
افزودن به سبد خرید
خرید این محصول

جزوه درس مباحث اساسی در روان شناسی ۲ استاد پورمیدانی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه مباحث اساسی در روان شناسی ۲ استاد پورمیدانی بخش دوم انسان از بعد هشتم می باشد. این فایل شامل ۲۱ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

جزوه درس مباحث اساسی در روان شناسی ۲ استاد پورمیدانی

مباحث اساسی در روانشناسی ۲

یکی از دروسی که دانشجویان باید پاس نمایند درس روانشناسی عمومی میباشد که در دانشگاه ها تحت دو عنوان درسی مباحث اساسی در روانشناسی ۱ و ۲ تدریس میشود .

درس مباحث اساسی در روانشناسی ۱ شامل فصل های ۱ تا هشتم کتاب روانشناسی عمومی میباشد و فصل های نهم به بعد در مباحث اساسی در روانشناسی ۲ آمده است. در این مطلب جزوه مباحث اساسی در روانشناسی ۲ را برای شما دانشجویان قرار داده ایم تا از آن استفاده نمایید.

یادگیری اجتماعی نظریه یک نظریه یادگیری و رفتار اجتماعی است که پیشنهاد می‌کند که رفتارهای جدید را می‌توان از طریق مشاهده و تقلید از دیگران به دست آورد. این نظریه بیان می‌کند یادگیری یک فرایند شناختی است که در یک زمینه اجتماعی شکل می‌گیرد و می‌تواند از طریق مشاهده یا آموزش مستقیم باشد یا حتی در غیاب سیستم تشویق و تنبه مستقیم (تقویت). علاوه بر مشاهده رفتار و یادگیری نیز رخ می‌دهد از طریق مشاهده پاداش و مجازات یک فرایند شناخته شده به عنوان نیابتی تقویت. هنگامی که یک رفتار خاص است پاداش به‌طور منظم آن را به احتمال زیاد باقی بماند؛ اگر یک رفتار خاص است که به‌طور مداوم تنبیه آن خواهد شد به احتمال زیاد دست بردارد.

مطالعه یادگیری از طریق تقلید توسط دوتن از دانشجویان کلارک هال، یعنی نیل میلر و جان دلارد (۱۹۴۱) پایه‌گذاری شد؛ ولی نظریه تقلید و سرمشق‌گیری جدا از ریشه‌های رفتارگرایی خود در اوایل دهه ۱۹۶۰ شکل گرفت. رشد این نظریه، که اصولاً یادگیری مشاهدهای نامیده شد، تا حد زیادی مرهون پژوهش‌ها و نوشته‌های آلبرت باندورا از دانشگاه استانفورد بود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.