دانلود مقاله الزامات پره آنالیتیک آزمایش ادرار دکتر امیر هوشنگ نژاده

دانلود مقاله الزامات پره آنالیتیک آزمایش ادرار دکتر امیر هوشنگ نژاده
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
337 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

دانلود مقاله الزامات پره آنالیتیک آزمایش ادرار دکتر امیر هوشنگ نژاده

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf مقاله الزامات پره آنالیتیک آزمایش ادرار دکتر امیر هوشنگ نژاده می باشد. این فایل شامل ۲۲ صفحه جزوه بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود مقاله الزامات پره آنالیتیک آزمایش ادرار دکتر امیر هوشنگ نژاده

چکیده:
ادرار یک مایع دفعی است اما اطلاعات زیادی در آن نهفته است. در یک استراتژی جامع انجام آزمایش ادرار، وجود روش های استاندارد جهت جمع آوری، انتقال، آماده کردن نمونه و انجام آزمایش اساس تشخیص صحیح است. در سالهای اخیر با توسعه تکنولوژی، تکرارپذیری انجام آزمایش ادرار بهبود قابل توجهی یافته است و لذا توجه به مراحل پره آنالیتیک اهمیت بیشتری می یابد.

از آنجایی که جمع آوری نمونه ادرار اغلب بر عهده خود بیمار است، لذا آزمایش ادرار می تواند از مراحل پره آنالیتیک بسیار تأثیرپذیر باشد. روش های نمونه گیری مختلف و حمل و نقل ناصحیح نمونه می توانند منشأ خطاهای پره آنالیتیک باشند.

استفاده از مواد نگهدارنده برای برخی آنالیت ها می تواند مفید باشد. متأسفانه یک ماده نگهدارنده همگانی که برای تمامی اجزاء مورد آزمایش در ادرار مفید باشد وجود ندارد. در کاربری های جدید (مثل متابولومیکس) هم خطاهای پره آنالیتیک تأثیرگذار هستند.

بعد از آزمایش های شیمی سرم/ پلاسما و CBC آزمایش تجزیه ادرار سومین آزمایش متداول در آزمایشگاه ها است .). در طی دهه ها آزمایش میکروسکوپی ادرار استاندارد طلایی در این حوزه بوده است.

ظهور تجهیزات اتوماسیون، دقت و تکرارپذیری این آزمایش را افزایش داده است از طرف دیگر متمرکز شدن آزمایشگاه ها فاصله بین بیمار و آزمایشگاه را افزایش داده و این خود می تواند منجر به خطاهای پره آنالیتیک شود،

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.