فایل پاورپوینت پیوند عروق خونی (CABG)

فایل پاورپوینت پیوند عروق خونی (CABG)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
475KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
329 بازدید
8,000 تومان 6,800 تومان٪15 تخفیف

فایل پاورپوینت پیوند عروق خونی (CABG)

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت پیوند عروق خونی (CABG) می باشد. این فایل شامل ۱۷ اسلاید قایل ویرایش بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل پاورپوینت پیوند عروق خونی (CABG)

قسمتهایی از متن فایل:

پیوند عروق  کرونر و یا عمل جراحی بای پس عمل جراحی است که در ان جراح با استفاده از یک ورید معمولا از پای بیمار و یا یک سرخرگ از داخل قفسه سینه مریض یک مسیر جدید برای رساندن خون غنی از اکسیژن به عضله قلب ایجاد می کند.

شایع ترین عروق مورد استفاده شریان پستانی داخلی که داخل جداره قفسه سینه قرار دارد و یا ورید های صافن بزرگ که در ساق پا هستند این رگ ها اضافی اند. جریان خون معمولا با برداشتن انها تحت تاثیر قرار نمی گیرد. با شیوع کمتر شریان رادیال در بازو ممکن است برای یک بای پس استفاده شود. گرافت ها معمولا برای ۱۰ تا ۱۲ سال کار می کند.

مراقبت های قبل از عمل:

بررسی آمادگی پوستی ناحیه سینه ، شکم و ران از لحاظ تراشیدن ناحیه و شستشو با صابون ضد عفونی کننده ضروری است .بایدبه بیمار توضیح داد که قبل از عمل جراحی داروهای پیش بیهوشی برای تسکین و آرام سازی وی تزریق می شود. آگاهی دادن به بیمار جهت اینکه قبل از عمل جراحی متخصص بیهوشی و فیزیوتراپ وی را ملاقات می کنند.

مراقبت های بعد از عمل جراحی:

باید به بیمار آموزش داد که بیمار به مدت ۲-۱ روز در بخش مراقبتهای ویژه جراحی قلب بستری می گردد . ویزیت بیماران مکرر و ملاقات با بستگان محدود است و ممکن است لوله های مختلفی در راه هوایی ، معده ، مجرای ادرار و داخلشریان و ریه ها تعبیه شود . باید به بیمار توضیح داد که این لوله ها در صورت ثبات وضعیت عمومی بیمار خارج خواهند شد

باید به بیمار آموزش داد که در زمانی که دارای لوله تراشه است . چگونه با دیگران ارتباط برقرار کند این ارتباط از طریق چارت های مخصوصی یا دستگاه های رایانه ای صورت می پذیرد

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.