مقاله گسترش طول عمر شبکه های حسگر بی سیم بوسیله الگوریتم مسیریابی ترکیبی

 مقاله گسترش طول عمر شبکه های حسگر بی سیم بوسیله الگوریتم مسیریابی ترکیبی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
325 بازدید
7,000 تومان 5,500 تومان٪21 تخفیف

 مقاله گسترش طول عمر شبکه های حسگر بی سیم بوسیله الگوریتم مسیریابی ترکیبی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf  مقاله گسترش طول عمر شبکه های حسگر بی سیم بوسیله الگوریتم مسیریابی ترکیبی می باشد. این فایل شامل ۱۴ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

مقاله گسترش طول عمر شبکه های حسگر بی سیم بوسیله الگوریتم مسیریابی ترکیبی

چکیده
مسیریابی آگاه از انرژی در شبکه های حسگر بیسیم به روی مشکل اساسی افزایش طول عمر شبکه تمرکز دارد چرا که انرژی این نوع شبکه ها توسط باتری های کم ظرفیت تامین می شوند. با این حال بسیاری از کارهایی که انجام شده در حل مشکل حفره ناموفق بوده اند، مشکل از اینجا ناشی می شود که گره های نزدیک به سینک به دلیل کار بیش از حد خیلی زود از کار می افتند.

در این مقاله یک رویکرد ترکیبی برای رسیدگی به این موضوع پیشنهاد شده که ترکیبی از دو استراتژی مسیریابی است، مسیریابی تخت چند پرشه و مسیریابی سلسله مراتبی چند پرشه. هدف اولیه به حداقل رساندن مصرف انرژی در شبکه است و تلاش های اخیر برای کاهش میزان ترافیک برای فشرده سازی داده هاست. آنالیز ریاضی مصرف انرژی در الگوریتم پیشنهادی از طریق شبیه سازی های گسترده نشان داده شده است. که این طرح پیشنهادی قادر به افزایش طول عمرشبکه با کاهش مشکل حفره خواهد بود.

معرفی ساختار کلی شبکه های حسگر بیسیم
در ساختار شبکه های حسگر بیسیم از گره های حسگر استفاده شده است. با وجود کاربرد های متفاوتی که برای گره های حسگر در شبکه های حسگر بیسیم وجود دارد، کلاً وظیفۀ اصلی گره های حسگر، حس کردن و جمع آوری داده ها و انتقال آن به سینک میباشد. گره های حسگر مبدا گره هایی هستند که داده های مورد نظر را دارند. با توجه به محدودیت های ذاتی شبکه های حسگر بیسیم یا بنا به محل قرار گرفتن گره های حسگر نسبت به سینک نمی توانند به صورت مستقیم با یک پرش ۱ ، با سینک ارتباط برقرار کنند در نتیجه نیازمند مسیرهای چند پرشه ۲ تا سینک می باشند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.