پاورپوینت چالشهای جمعیت برگرفته از فصل ششم کتاب دانش خانواده و جمعیت

 پاورپوینت چالشهای جمعیت برگرفته از فصل ششم کتاب دانش خانواده و جمعیت
نوع فایل
ppt
حجم فایل
3MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
207 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان٪25 تخفیف
افزودن به سبد خرید

 پاورپوینت چالشهای جمعیت  برگرفته از فصل ششم کتاب دانش خانواده و جمعیت

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت چالشهای جمعیت  برگرفته از فصل ششم کتاب دانش خانواده و جمعیت می باشد. این فایل شامل۲۵ اسلاید بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

مقدمه

کتاب «دانش خانواده و جمعیت» عنوان دو واحد درسی است که با مصوبه شورای برنامه ریزی آموزش عالی در زمره دروس معارف اسلامی ـ (گرایش اخلاق اسلامی) قرار گرفته است.

هدف از ارائه این درس چیست؟

در این مصوبه هدف از این درس، آشنایی دانشجویان با مبانی و آموزه های بنیادین خانواده و مهارت ­های تشکیل، تحکیم و تعالی این نهاد و همچنین تسهیل ازدواج جوانان ذکر شده ­است. بر اساس این مصوبه، اهداف رفتاری این درس آن است که: دانشجویان بتوانند مفاهیم بنیادین خانواده را براساس آموزه های دینی بیان کنند، با معیارهای انتخاب همسر آشنا شوند، مهارت­ های مورد نیاز در تشکیل خانواده و نحوه رفتار با همسر و سایر خویشاوندان را به دست آورند، با مفاهیم بنیادین مباحث جمعیت آشنا شوند و با فوائد فرزند آوری و آسیب های کاهش جمعیت در سطح ملی و پیامدهای تک­فرزندی در ابعاد فردی و خانوادگی آشنا شوند.

فصل ششم موضوع جمعیت و نرخ باروری در کشورهای جهان و خصوصاً در ایران بررسی شده و سیر تحولات جمعیت ایران و نیز عوارض این تحولات مورد توجه قرار گرفته ­است. با توجه به آسیب­ های پیش­روی کاهش میزان باروری در ایران و لزوم تجدید نظر در سیاست­ های جمعیتی، در این فصل سیاست­ های گسترده بسیاری از کشورها از جمله سوئد، نروژ، فرانسه، بریتانیا، آلمان، چین، ترکیه، روسیه، رژیم صهیونسیتی، سنگاپور، ایرلند و ژاپن برای افزایش باروری در کشور خود، ذکر شده­ است و در پایان علل ناباروری و درمان آن نیز شرح داده شده ­است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.