پاورپوینت بیوتکنولوژی (فناوری زیستی)

 پاورپوینت بیوتکنولوژی (فناوری زیستی)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
69KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
751 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

 پاورپوینت بیوتکنولوژی (فناوری زیستی)

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت بیوتکنولوژی (فناوری زیستی) می باشد. این فایل شامل ۲۱ اسلاید بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

پاورپوینت بیوتکنولوژی (فناوری زیستی)

بیوتکنولوژی (فناوری زیستی): تلفیق علوم زیستی و دانسته های کشاورزی، پزشکی و فنی مهندسی است و مبتنی بر استفاده از موجودات زنده و یا محصولات آنها برای تولید مواد، فراورده ها، خدمات رسانی و رفع نیازمندهای بشر و یا محیط زیست می باشد که به عنوان یکی از هفت رشته کلیدی جهان شناخته می شود.

استفاده از این فناوری در دهه های گذشته منحصر به کشور های توسعه یافته نبوده و کشور های در حال توسعه نیز نیاز به استفاده از ان را احساس کرده و با سرمایه گذاری درا ین بخش بدنبال دست یابی به آن بوده اند.

شاید به جرات بتوان گفت که مهمترین کاربرد بیوتکنولوژی در بخش کشاورزی می باشد بطوریکه امروزه پیشرفت کشاورزی در دنیا مرهون دستاوردهای علمی در تولید و سرمایه گذاری در این حیطه باشد.

زیست فناوری کشاورزی می تواند در عرصه های مختلف کشاورزی شامل گیاهی، حیوانی، میکروبی، تولیدات غذایی و تولید فراورده های جدید و محیط زیست کاربرد داشته باشد.

نیروی انسانی توانا و مجهز به علم و تلاش در جهت ایجاد تکنولوژی مبتنی بر علم راه را برای تجاری نمودن تکنولوژی و استفاده جمعی در سطوح ملی از منافع حاصل از آن را باز می کند.

  • تکنیک کشت بافت گیاهی بر پایه خصوصیت توتی پتانسی (توانایی سلول های موجودات زنده برای ایجاد یک موجود کامل) موجودات زنده مخصوصا گیاهان استوار می باشد.
  • در این تکنیک، بافت یا سوسپانسیون سلولی گیاهی ضدعفونی شده و سپس تحت شرایط استریل درون ظروف کشت بر روی محیط غذایی مناسب قرار داده می شود.
  • محیط کشت شامل نمک های معدنی، ویتامین ها و شکر به اضافه تنظیم کننده های مصنوعی و طبیعی رشد گیاه می باشد، که می تواند رشد گیاه را برای برطرف کردن نیازهایش جهت رسیدن به یک هدف خاص کنترل کند، به این نوع کشت، کشت “درون شیشه ای” نیز می گویند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.