جزوه آیین دادرسی کیفری ۲ زیر نظر استاد حسن قاسمی مقدم

جزوه آیین دادرسی کیفری ۲ زیر نظر استاد حسن قاسمی مقدم
نوع فایل
pdf
حجم فایل
964KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
196 بازدید
9,000 تومان 7,800 تومان٪13 تخفیف
افزودن به سبد خرید

جزوه آیین دادرسی کیفری ۲ زیر نظر استاد حسن قاسمی مقدم

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه آیین دادرسی کیفری ۲ زیر نظر استاد حسن قاسمی مقدم می باشد. این فایل شامل ۵۰ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

جزوه آیین دادرسی کیفری ۲ زیر نظر استاد حسن قاسمی مقدم

فصل اول: صلاحیت مراجع رسیدگی کیفری
در ابتدای تشکیل پرونده ی کیفری با تحقیقات مقدماتی مواجهیم که در ق.آد.ک درباره ی آن صحبت شد. این روش را از فرانسه گرفتیم زیرا فرانسوی ها فرایند رسیدگی را به مرحله ی تحقیقات مقدماتی و رسیدگی تقسیم کردند.

آن ها استدلال میکردند که برای تحقیقات مقدماتی باید از روش تفتیشی و در مرحله دادرسی و محاکمه باید از نظام اتهامی استفاده کرد. اگر پرونده بعد از تحقیقات مقدماتی با قرار جلب به دادرسی ۱ مواجه شود وارد مرحله دوم یعنی دادرسی و محاکمه میشویم.

صلاحیت مراجع کیفری نسبت به صلاحیت مراجع حقوقی از حساسیت بیشتری برخوردار است؛ زیرا اصولاً رسیدگی به جرم )که یک پدیده ی مربوط به حقوق عمومی است( از قواعد آمره ی بیشتری استفاده می شود. به همین دلیل بحث صلاحیت به طور عمومی یکی از مباحث مربوط به قوانین آمره است که نتایج زیر را به دنبال دارد:

۱ . طرفین نمی توانند با یکدیگر توافق کنند که به اتهام مجرمانه در مرجع دیگری رسیدگی شود. البته برای صلح و سازش و میانجی گری راهکارهایی ارائه شده است. مباحث مربوط به قواعد صلاحیت و رعایت آن نیازمند طرح ایراد از طرفین دعوا نیست بلکه خود مرجع رسیدگی کننده موظف است صلاحیت خودش را احراز کند و اگر خودش را فاقد صلاحیت دید ولو اینکه طرفین ایراد نکرده باشند باید قرار عدم صلاحیت صادر کند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.